Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
بازگرداندن محافظان آرامگاه سلیمان شاه

«نیروهای نظامی ترکیه با موافقت کردها وارد خاک سوریه شدند»

2015 February 22

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای نظامی ترکیه با موافقت کردها و با عبور از شهر کوبانی وارد خاک سوریه شدند تا ۴٠ سرباز این کشور را که در خاک سوریه از مقبره پدربزرگ بنیان‌گذار عثمانی محافظت می‌کردند نجات دهند.

«احمد داوداوغلو»، نخست‌وزیر ترکیه روز یک‌شنبه بیست و دوم فوریه، در این رابطه در حساب توییتری خود نوشت که این عملیات با موفقیت صورت گرفته و یک سرباز ارتش ترکیه در اثر یک حادثه جان خود را از دست داده است.

بنابه گزارش رسانه‌های ترکیه، کاروان نظامی بزرگ ترکیه شامل ده‌ها تانک و ۵٧٢ سرباز، برای تخلیه نگهبانان ترک و بقایای سلیمان شاه، شنبه شب با موافقت کردها، وارد منطقه‌ای از خاک سوریه شد که شاهد درگیری‌های شدید بین کردها و اعضای گروه داعش بوده است.

suleymanshahs

مقبره سلیمان شاه

 

بنا به روایت‌های تاریخی، «سلیمان شاه» پدربزرگ عثمان اول، بنیانگذار امپراتوری عثمانی، در خاک سوریه کنونی و در رود فرات غرق شده است.

محلی که آرامگاه «سلیمان شاه» در آن قرار دارد بنا به توافقی که در سال ۱۹۲۱ به امضا رسید، بخشی از خاک ترکیه محسوب می‌شود و همواره حدود ۴۰ تن از سربازان این کشور از آن نگهداری می‌کردند.

منطقه‌‌ای که آرامگاه «سلیمان شاه» در آن قرار گرفته، در حال حاضر زیر کنترل داعش است و سربازانی که از این منطقه محافظت می‌کردند در محاصره شبه‌نظامیان قرار داشتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,