Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
در راستای سخنان آیت‌اله خامنه‌ای

«طرح تحریم صادرات گاز ایران به اروپا در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت»

2015 February 22

خبر / رادیو کوچه

 

«عبدالوحید فیاضی»، نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس ایران از پیگیری تعدادی از نمایندگان برای طرح تحریم صادرات گاز ایران به اروپا خبر داد.

«عبدالوحید فیاضی» روز یک‌شنبه سوم اسفند ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا»، با بیان این مطلب اظهار کرده است: در راستای مواضع رهبر ایران در خصوص مقابله با تحریم‌ها و اقدامات بازدارندگی جمهوری اسلامی این موضوع در دستور کار نمایندگان قرار گرفته است.

این نماینده مجلس، با بیان این که ایران با داشتن تقریبن ٧٠ درصد گاز دنیا به عنوان منبع بزرگ انرژی به شمار می‌رود گفته است: از خرداد ماه روسیه صادرات گاز کشورش به اروپا را قطع کرده و تنها راه برای صادرات گاز به اروپا ایران است.

majles

 

بنابه گزارش «ایسنا»، نماینده مردم نور در مجلس ایران یاد آور شده است:‌ در سال ٢٠٠٧ قراردادی با میزان ۵/۵ میلیارد متر مکعب بسته شد که بعدها در سال ٢٠١٠ با فشار آمریکا این قرارداد به طور یک جانبه لغو شد. البته صادرات گاز ایران به اروپا مستلزم توسعه پارس جنوبی است و توسعه پارس جنوبی نیز با مشارکت آن‌ها امکان پذیر می‌شود.

فیاضی خاطر نشان کرد‌:‌ «آمریکایی‌ها امیدشان به این است که تا در سناریویی که برای طرح‌ها بعدی تشدید تحریم‌ها در نظر دارند به طور عجیبی موضوع صادرات گاز ایران به اروپا را مستثنا کنند. البته مجلس شورای اسلامی به عنوان یک اقدام بازدارنده این موضوع را در دستور کار خود قرار می‌دهد. چرا که رهبری نیز اخیرن گفتند اگر آن‌ها تحریم می‌کنند ما چرا تحریم نکنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,