Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
بهترین‌های اسکار

«جوایز اصلی اسکار ٢٠١۵ به فیلم بردمن رسید»

2015 February 23

خبر / رادیو کوچه

 

هشتاد و هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یک‌شنبه شب بیست و دوم فوریه به وقت آمریکای شمالی و بامداد روز دوشنبه چهارم اسفند به وقت ایران در سالن «دالبی تیاتر» هالیوود در لس آنجلس برگزار شد.

در این مراسم فیلم‌های «بردمن» و «هتل بزرگ بوداپست»، هرکدام توانستند ۴ مجسمه اسکار و فیلم «ویپلش» ۳ جایزه و فیلم‌های «پسربچگی»، «تئوری همه چیز»، «بازی تقلید» و «تک‌تیرانداز آمریکایی» هم هرکدام یک اسکار دریافت کردند.

فیلم «بِردمن» ساخته الخاندرو گونزالس ایناریتو جوایز اصلی اسکار ٢٠١۵ را به خود اختصاص داد. این فیلم، اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم‌برداری و فیلم‌نامه ارژینال را از آن خود کرد.

oscars

«ادی ردمین» برای بازی در فیلم «تئوری همه چیز» جایزه بهترین بازیگر اصلی مرد اسکار را از آن خود کرد و اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن هم به جولیان مور برای فیلم «همچنان آلیس» تعلق گرفت.

همچنین اسکار بهترین بازیگر زن مکمل برای فیلم «پسریچگی» به پاتریشیا آرکت اهدا شد و جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد به جی‌کی سیمونز، بازیگر فیلم «ویپلش» رسید.

اسکار بهترین فیلم خارجی هم به فیلم لهستانی «ایدا» اهدا شد. این درحالی بود که پیش از این اکثر جوایز بهترین فیلم خارجی به فیلم روسی «لویاتان» رسیده بود.

همچنین جایزه بهترین فیلم مستند بلند هم به فیلم «همشهری چهار» (Citizenfour) که به ماجرای ادوارد اسنودن می‌پردازد، تعلق گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,