Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
سیاست‌های تازه ضد تروریسم

«استرالیا در قوانین اعطای شهروندی سخت‌گیری‌های بیش‌تری اعمال می‌کند»

2015 February 23

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال گروگانگیری کافه سیدنی، از سوی یک ایرانی دارای تابعیت استرالیا، «تونی ابوت» نخست وزیر این کشور، سیاست‌های تازه ضد تروریسم را در استرالیا اعلام کرد.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی» استرالیا، روز دوشنبه بیست و سوم فوریه گزارش داده، تونی ابوت گفته است که قصد دارد قوانین تازه‌ای را به تصویب برساند که به دولت این کشور اجازه می‌دهد شهروندی استرالیایی‌هایی را که تابعیت دوگانه دارند و در خارج این کشور همراه گروه‌هایی مانند داعش می‌جنگند، از آنها سلب کند.

این تصمیم دو ماه بعد از گروگان‌گیری سیدنی که به مرگ دو نفر منجر شد، اعلام می‌شود، که عامل آن «هارون مونس»، یک ایرانی دارای تابعیت استرالیایی بود.

بنابه این گزارش، علاوه بر افرادی که تابعیت دوگانه دارند و با تهدید سلب تابعیت استرالیایی روبه‌رو هستند، شهروندان متولد استرالیا هم در صورت تخلف از قوانین جدید ممکن است با محدودیت‌هایی مواجه شوند.

tony_abbott

نخست‌وزیر استرالیا گفته است: «استرالیایی‌هایی که اسلحه به دست می‌گیرند و با تروریست‌ها همراه می‌شوند، به‌ویژه وقتی نیروهای نظامی استرالیا مشغول جنگ در افغانستان و عراق هستند، در مقابل کشور خود ایستاده‌اند و باید با آنان درخور رفتارشان برخورد شود.»

آقای ابوت علاوه بر این‌که به دنبال تصویب قانون سلب تابعیت از شهروندانی است که تابعیت دوگانه دارند، درباره شهروندان متولد استرالیا هم این محدودیت‌ها شامل قطع خدمات رفاه اجتماعی و بیمه، محدودیت رفت و آمد و قطع خدمات کنسولی در خارج استرالیا خواهد بود.

به گفته نخست‌وزیر استرالیا قوانین جدید شامل کسانی هم خواهد شد که در زمینه مذهبی نفرت‌پراکنی و سخنرانی‌های تند و تهدیدآمیز می‌کنند.

مقام‌های استرالیا می‌گویند این کشور با تهدید امنیتی فزاینده گروه‌های اسلامی تندرو مواجه است و تصور می‌شود ده‌ها شهروند استرالیایی در کنار نیروهای داعش مشغول نبرد در سوریه و عراق باشند که مقام‌های استرالیا نگران بازگشتن این افراد از خاورمیانه هستند.

«بیل شورتن»، رهبر حزب مخالف دولت گفته است در این تصمیم‌گیری به طور سازنده مشارکت خواهد کرد اما مخالف عجله کردن برای تصویب قانون در این زمینه است.

بیشتر بخوانید

بازداشت دو نفر توسط پلیس ضدتروریستی استرالیا

عامل گروگانگیری شهر سیدنی استرالیا یک ایرانی است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd7677692 tadacip online vermox medication Cymbalta Tabs