Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
مخالفت با حجاب اجباری

«اهدای جایزه حقوق زنان تشکل ژنو به گرداننده صفحه آزادی‌های یواشکی»

2015 February 25

گزارش / رادیو کوچه

 

«تشکل ژنو برای حقوق بشر و دموکراسی» متشکل از ۲۰ سازمان غیردولتی حقوق بشری، که بنیاد عبدالرحمن برومند و مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز از اعضای آن هستند، مسیح علی‌نژاد روزنامه‌نگار ایرانی و گرداننده صفحه فیس‌بوک «آزادی یواشکی زنان ایرانی» را به عنوان برنده جایزه حقوق زنان در سال ۲۰۱۵ برگزید.

صفحه فیس بوکی «آزادی یواشکی برای زنان ایرانی» از اردیبهشت ماه سال ۹۳ کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر این صفحه بیش از ۷۰۰ هزار نفر عضو دارد.

2

صفحه فیس‌بوکی آزادی یواشکی زنان ایرانی، تصاویر صدها زن ایرانی را که برای مخالفت با حجاب اجباری عکس‌هایشان را به این صفحه فرستاده‌اند، منتشر کرده است.

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی روز سه‌شنبه پنجم اسفند ماه طی سخنانی در این مراسم دریافت جایزه‌اش گفت: شاید برای خیلی ها روسری فقط یک تکه پارچه باشد و بگویند که ما دغدغه‌های بزرگتری داریم ولی وقتی همین روسری در دست دولتمردانی قرار می‌گیرد که باوری به حق انتخاب ندارند، می‌تواند تبدیل شود به زنجیری که بیش از سی سال دور گردن زنان است و آن‌ها را خفه می‌کند.

1

«تشکل ژنو برای حقوق بشر و دموکراسی» دلیل اهدای این جایزه به این روزنامه‌نگار ایرانی را این‌گونه بیان کرده که، «تلاش مسیح علی‌نژاد برای انتشار صدای گروهی از افراد که صدایشان جایی شنیده نمی‌شود. این صفحه فیس‌بوکی از مبارزه‌ زنان ایرانی برای حقوق بشر، آزادی‌های اساسی و برابری حمایت می‌کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,