Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
در یک مانور نظامی

«سپاه پاسداران ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی را در خلیج فارس منهدم کرد»

2015 February 25

خبر / رادیو کوچه

 

صبح روز چهارشنبه، ششم اسفند ماه، رزمایشی بزرگ را با نام «پیامبر اعظم ۹» توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، در تنگه هرمز و خلیج فارس اجرا شد که در آغاز این مانور، نیروهای سپاه ماکت یک ناو هواپیمابر  آمریکایی را با صدها موشک منهدم کردند.

خبرگزاری «فارس»، در این رابطه گزارش داده است، نیروهای سپاه پاسداران در اولین ساعات برگزاری این مانور ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی در «ابعاد واقعی» را با «صد‌ها راکت و ده‌ها فروند موشک» از جمله چند «موشک کروز و دو موشک بالیستیک» هدف قرار داده و منهدم کردند.

به گفته این خبرگزاری، در این رزمایش «حدود ۳۰ فروند» شناور نیروی دریایی سپاه در منطقه تنگه هرمز اقدام به انجام عملیات مین‌ریزی کرده‌اند.

ussabrahamlincoln

ناو هواپیمابر آمریکایی که سپاه پاسداران ماکت آن را در اندازه واقعی منهدم کردند

 

در همین رابطه خبرگزاری دولتی «ایرنا» گزارش داده است که موشک‌های بالیستیکی که سپاه در این مانور از آن استفاده کرده «از انواع زمین به دریا و زمین به زمین» بوده‌اند.

مقامات آمریکایی بارها نسبت به برنامه موشک‌های بالیستیک ایران که، به گفته آن‌ها، می‌توانند با خود کلاهک هسته‌ای حمل کنند ابزار نگرانی کرده‌اند.

«علی فدوی»، فرمانده نیروی دریایی سپاه ایران، روز ۱۶ اردیبهشت سال جاری در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «فارس» گفته بود که نیروهای سپاه پاسداران برای غرق ناوهای غول‌پیکر آمریکایی تمرین‌های زیادی کرده و می‌توانند یک ناو این کشور را «ظرف ۵۰ ثانیه» غرق کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در این رزمایش گفته است: «قدرت بی‌نظیری ایجاد شده که ما دل‌مان نمی‌خواهد آن را به امتحان واقعی بگذاریم، ولی اگر خدای نکرده چنین روزی پیش بیاید، قطعن دریای عمان و تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروهای دریایی ایران است.»

شناورهای گشت ساحلی آمریکا از سال ۲۰۰۳ با هدف «اجرای قوانین بین‌المللی دریایی» در خلیج فارس مشغول گشت‌زنی هستند‌.

بیشتر بخوانید

سپاه پاسداران قادر است ظرف چند ثانیه ناوهای آمریکایی را غرق کند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. naim
    1

    همین خیالات کشور ایران را به قهقرا کشانیده است . با واقعیت ها زندگی کنید ایرانی های با فرهنگ . تکنالوژی ایران با تکنالوژی نظامی امریکا قابل مقایسه نیست . رجزخوانی های سپاه پاسدار برای جلب افکار عامه مردم ایران است نه یک واقعیت .