Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
به منظور تغییر کاربری زمین

«قطع بیش از ٨٠ اصله درخت بلوط در منطقه حفاظت شده سفید کوه»

2015 February 25

خبر / رادیو کوچه

 

«علی‌رضا رحیمی» مسئول منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد در استان لرستان از قطع ٨۶ اصله درخت بلوط توسط متخلفان زیست محیطی خبر داد .

«ایرنا»، خبرگزاری دولتی ایران، به نقل از روابط عمومی محیط زیست لرستان، گزارش داده است که «علیرضا رحیمی» روز چهارشنبه ششم اسفند ماه در این رابطه گفته است: در حین گشت و کنترل مناطق حفاظت شده توسط نیروهای اجرایی واحد سفید کوه خرم آباد در اطراف و محدوده روستای قلعه سنگی ، یک متخلف زیست محیطی دستگیر شد .

derakht

بنابه این گزارش، وی اظهار کرده است: این فرد بر خلاف هشدارهای زیست محیطی و نصب تابلوهای بازدارنده در ابتدای مناطق حفاظت شده، با استفاده از اره و شبانه، به منظور تغییر کاربری زمین از جنگلی به مسکونی به قطع غیرقانونی درختان اقدام کرده است.

رحیمی تصریح کرده است: «این فرد به قطع ٨۶ اصله درخت با میانگین قطر بالای پنج سانتی‌متر مبادرت کرده بود که عمل ارتکابی متخلف باعث تخریب زیستگاه و آشیانه پرندگان و سایر جانوران وحشی در منطقه شده است.»

مسئول منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد، همچنین گفته است، صورت نشست تخلف توسط نیروهای اجرایی واحد تنظیم و پرونده حقوقی این متخلف برای طی مراحل قانونی به دادسرا منتقل شده است .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,