Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«صدور قرار کفالت ۵٠ میلیون تومانی برای نکونام به دلیل شکایت قلعه‌نویی»

2015 February 26

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با شکایت قلعه‌نویی، صدور قرار کفالت ۵٠ میلیون تومانی برای نکونام

وکیل‌مدافع «امیر قلعه‌نویی» آخرین وضعیت شکایت موکلش از «جواد نکونام»، «حسین کعبی»، «روزنامه خبر ورزشی» و «روزنامه شوت» را توضیح داد و گفت: آخرین باری که نکونام در دادسرا حضور یافته بود، بازپرس برای وی قرار کفالت پنجاه میلیون تومانی صادر کرد که از سوی متهم تودیع شد.

وکیل امیر قلعه‌نویی در گفت‌و‌گو با ایرنا، درباره شکایت موکلش از «عادل فردوسی‌پور» مجری و تهیه کننده برنامه تلویزیونی ٩٠ گفت: شکایت خود را از آقای فردوسی‌پور در شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل تصاویری که در برنامه ٩٠ پخش شد و به اتهام توهین مطرح کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فردوسی‌پور در دادسرا حضور یافته یا خیر؟ افزود: هنوز حضور نیافته است. البته وی از طریق جراید از احضاریه مطلع شده و بعید می‌دانم احضاریه دادسرا در چند روز گذشته به وی ابلاغ شده باشد. طبق احضاریه صورت گرفته، وی باید ظرت مدت سه روز پس از رویت ابلاغیه در دادسرا حضور یابد.

وکیل قلعه‌نویی هم‌چنین درباره شکایت‌هایی که پیشتر موکلش علیه جواد نکونام، حسین کعبی، روزنامه خبر ورزشی و روزنامه شوت مطرح کرده بود نیز گفت: این پرونده‌ها هنوز در مرحله تحقیقات قرار دارد.

وی گفت: آقای کعبی که مجهول‌المکان بود و در کمیته اخلاق هم که حضور یافت، آقای «محمدزاده» از او خواست نشانی محل سکونت خود را قید کند که آدرس نداد و گفت شماره تلفن همراهم کفایت می‌کند. آقای کعبی در جلسه کمیته اخلاق، معذرت خواهی مفصلی از قلعه‌نویی کرد اما دوباره در جراید دیدم که همان صحبت‌های قبلی خود را علیه موکلم تکرار و عنوان کرده پای حرف‌های خود می‌ایستد.

وکیل قلعه‌نویی ادامه داد: البته فکر می‌کنم این‌گونه کارها فقط یک شوی تبلیغاتی است و چون بدون تیم ماندند می‌خواهند خود را سر زبان‌ها بیاندازند. هر کسی می‌خواهد به شهرت برسد سعی می‌کند با آقای قلعه‌نویی نزاع ایجاد کند و از این نمد برای خود کلاهی ببافد.

ghalenoi

وی با اشاره به مجهول‌المکان بودن کعبی اظهارداشت: ١٧ یا ١٨ آذر‌ماه بود که آگهی احضار کعبی در روزنامه‌ها منتشر شد و وی ظرف مدت یک‌ماه پس از انتشار آگهی احضار در روزنامه‌ها، مکلف بود در دادسرا حضور یابد و اکنون حدود پنجاه روز از مهلت حضور کعبی در دادسرا می‌گذرد.

وکیل قلعه‌نویی گفت: هفته گذشته که به دادسرا مراجعه کرده بودم، کعبی حضور نیافته بود. اگر کعبی در دادسرا حضور نیابد، پرونده روال خود را طی خواهد کرد. البته اخیرن در جراید دیدم که کعبی گفته بود هر گاه احضاریه به دستش برسد در دادسرا حضور خواهد یافت.

وکیل قلعه‌نویی درباره شکایت از نکونام نیز اظهار داشت: آقای نکونام روز بعد از دیدار تیم‌ملی ایران با کره‌جنوبی در تاریخ ٢٧ آبان‌ماه در دادسرا حضور یافت و برای وی قرار کفالت پنجاه میلیون تومانی صادر شد که تودیع کرد.

وی درباره شکایت از خبر ورزشی نیز گفت: بر اساس قاعده قانون مطبوعات اگر مطلبی منتشر شود و عنوان مجرمانه داشته باشد، مدیر‌مسوول نشریه منتشر کننده مطلب نیز درگیر می‌شود. اگر شکایت از نکونام منتهی به صدور کیفر‌خواست شود، این مساله شامل خبر ورزشی نیز خواهد شد. با توجه به این‌که پرونده نکونام در مرحله تحقیقات قرار دارد، پرونده خبر ورزشی نیز فعلن در این مرحله متوقف است.

وکیل قلعه‌نویی درباره شکایت از روزنامه ورزشی شوت نیز اظهار داشت: روزنامه شوت به دلیل تخلفات مکرر یک مدت از سوی بازپرس ممنوع‌الفعالیت شد اما مجددن کار خود را آغاز کرد.

وی هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا موکلش در ارتباط با اظهارات «مهدی رحمتی» دروازه‌بان پیشین استقلالی‌ها نیز به مرجع قضایی شکایت کرده است یا خیر گفت: سعی ما بر این است درباره افرادی که سابقه خوبی در استقلال داشتند، یک مقدار با مماشات برخورد کنیم. به عنوان مثال در ارتباط با آقای نکونام، وی یک‌سال و نیم در استقلال حضور داشت و شش ماه قبل از این‌که ما به خاطر مصاحبه‌اش شکایت کنیم، مصاحبه دیگری نیز کرده بود اما آقای قلعه‌نویی گذشت کرد و متاسفانه آقای نکونام به این روال ادامه داد.

طباطبایی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری شد

با حکم وزیر ورزش و جوانان، «سیدحسن طباطبایی» به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری منصوب شد.

به گزارش مهر، سیدحسن طباطبایی که در گذشته مدیریت مجموعه شهید کشوری را بر عهده داشت، با حکم «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان، سیدحسن طباطبایی به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری منصوب شد.

waznehbardari

وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: من تا زمان برگزاری مجمع به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‎برداری انتخاب شده‌ام.

طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند در زمینه حضور در این فدراسیون از تخصص کافی برخوردار است، گفت: من پانزده سال است که مدیر مجموعه ورزشی کشوری بوده‌ام و در زمینه ورزش از تجربه لازم برخوردار هستم.

«حسین رضازاده» به دلیل این‌که در شورای شهر مشغول به کار است و دو‌شغله محسوب می‌شود، از این سمت کنار گذاشته شده است.

تغییر وزن مدعیان در انتخابی بدون مجوز ممنوع است

طبق اعلام سخنگوی فدراسیون کشتی،‌ تمامی مدعیان حضور در رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی برای تغییر وزن باید از کادر‌فنی مجوز داشته باشند.

به گزارش مهر، «علیرضا رضایی» در توضیح مطلب فوق گفت: کشتی‌گیرانی که مجوز حضور آنها برای شرکت در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی صادر می‌شود، تنها با مجوز کادر‌فنی می‌توانند در وزنی غیر از وزن اعلام شده، کشتی بگیرند.

alirezarezai

وی درباره این‌که گفته می‌شود برخی از کشتی‌گیرانی که مجوز حضور در انتخابی تیم‌ملی را دارند می‌خواهند در وزنی غیر از وزن اعلام شده در این رقاب‌ها کشتی بگیرند، تاکید کرد: چنین چیزی ممکن نیست، مگر این‌که مجوز کادر‌فنی را داشته باشند. در صورت اجازه و صلاحدید کادر‌فنی، کشتی‌گیران می‌توانند در وزنی غیر از وزن اعلام شده روی تشک بروند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در پایان از اعلام اسامی نهایی کشتی گیران واجد شرایط جهت حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم‌های ملی در آینده نزدیک و بر اساس فرآیند انتخاب تیم‌های ملی خبر داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. reza
    1

    با مماشات برخورد کنیم زرشک عادل فردوسی پور هم سریع باید یک شکایت علیه این یارو تنظیم کنه.