Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
محمد اموازی

«هویت مشهورترین جلاد داعش که اهل لندن و متولد کویت است فاش شد»

2015 February 26

خبر / رادیو کوچه

 

هویت یکی از اعضای گروه شبه‌نظامی اسلام‌گرای داعش که به جلاد لندن یا جان جهادی شهرت دارد، مشخص شده است.

براساس گزارشی که روز پنج‌شنبه بیست و ششم فوریه در رسانه‌های خبری منتشر شد، نام این فرد «محمد اموازی» است که در کویت متولد و در غرب لندن بزرگ شده است.

بنابه این گزارش‌ها، سرویس‌های امنیتی بریتانیا پیش‌تر او را شناسایی کرده بودند اما به دلایل عملیاتی نخواستند هویتش را فاش کنند.

«اموازی» اولین بار در ماه اگوست گذشته زمانی که ظاهرن در حال کشتن روزنامه‌نگار آمریکایی، جیمز فولی، بود، در یک ویدیو دیده شد.

amoazi

تصور می‌شود وی بعدها در ویدیوهای سر بریده شدن استیون ساتلاف، روزنامه‌نگار آمریکایی، دیوید هینز، امدادگر بریتانیایی، آلن هنینگ، راننده تاکسی بریتانیایی، و عبدالحرمان کاسیگ، امدادگر آمریکایی معروف به پیتر دیده شده است.

در این گزارش‌ها همجنین آمده است، اعتقاد بر این است که اموازی از همدستان یک مظنون سابق بریتانیایی است که در سال ۲۰۰۶ به سومالی سفر کرد و گفته می‌شود در راه اندازی و تامین بودجه یک شبکه برای گروه اسلام‌گرای الشباب دخیل بوده است.

فیلم‌های ویدیویی «محمد اموازی» در حال بریدن سر دو روزنامه‌نگار آمریکایی به نام‌های جیمز فولی و استیو ساتلف، یک راننده تاکسی بریتانیایی به نام الن هینینگ، یک امدادگر بریتانیایی به نام دیوید هینز و یک امدادگر آمریکایی به نام پیتر کسیگ، پیش‌تر توسط داعش منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,