Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
در منطقه دربند تهران

«سقوط یک فروند هلیکوپتر در ارتفاعات تهران سه کشته بر جای گذاشته است»

2015 February 26

خبر / رادیو کوچه

 

یک فروند هلیکوپتر متعلق به نیروی هوایی ارتش ایران روز پنج‌شنبه هفتم اسفند ماه در منطقه دربند تهران سقوط کرده که باعث کشته شدن سه نفر شد.

در حالی که خبرگزاری رسمی ایران، «ایرنا» به نقل از فرماندار شمیرانات گزارش داده است که این هلیکوپتر متعلق به نیروی هوایی ارتش ایران بوده، خبرگزاری فارس به نقل از منابع خود گفته است که این هلیکوپتر متعلق به وزارت دفاع ایران بوده است.

در همین رابطه سخن‌گوی نیروی زمینی ارتش ایران گفته است که این هلیکوپتر متعلق به هوانیروز ارتش (هواپیمایی نیروی زمینی ارتش ایران) نبوده است.

22

سخن‌گوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفته است که این هلیکوپتر از نوع بل ۲۱۲ بوده و متعلق به شرکت پنها (شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد های ایران) بوده است.

برخی منابع خبری، بدی آب و هوا را دلیل سقوط این هلیکوپتر دانسته‌اند اما دلیل رسمی این سقوط هنوز مشخص نیست.

منابع خبری داخل ایران همچنین گزارش داده‌اند  که بدنه این هلیکوپتر در آتش سوخته و امکان شناسایی آن وجود ندارد.

جمعیت هلال احمر ایران گفته است که این حادثه در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه بعد از ظهر امروز از طریق تماس گروهی از کوهنوردان به پایگاه هلال احمر کوهستان خبر داده شد و بلافاصله دو گروه امدادی برای کمک به محل حادثه در حوالی امامزاده ابراهیم روستای پس قلعه در ارتفاعات دربند اعزام شدند.

خبرگزاری «مهر» به نقل از سخن‌گوی سازمان هلال احمر ایران گزارش داده است که عملیات امدادرسانی برای نجات مصدومان ادامه دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,