Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«رویانیان: محتاج نان شب خودم هستم چه برسد به خرید پرسپولیس»

2015 February 27

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رویانیان: محتاج نان شب خودم هستم چه برسد به خرید پرسپولیس

مدیر‌عامل سابق پرسپولیس می‌گوید مزایده باشگاه استقلال و پرسپولیس ریسک خطرناکی است.

به گزارش خبرآنلاین، «محمد رویانیان» در حاشیه مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه پرسپولیس در جمع خبرنگاران گفت: خدا را شکر می‌کنم. با همه مشکلاتی که پرسپولیس داشت امید من زنده شد. خوشحالم که این تیم مثل یک تیم قدرتمند مقابل لخویا بازی کرد. با حضور پیشکسوتان، مربیان و هواداران فضای ورزشگاه رنگ و بوی خاصی گرفته بود.

خبرنگاری از او درباره مشکلات مالی پرسپولیس سوال کرد که رویانیان گفت: پس از ورود سازمان حساب‌رسی مشخص می‌شود که در زمان من کم‌ترین بدهی‌ها در پرسپولیس وجود داشت. متاسفانه بدهی‌هایی که به دوران من نسبت دادند غیر‌منصفانه بود. بدهی‌هایی که در فصل جاری به وجود آمده است دو تا سه برابر پایان دوران مدیریت من است. من به طور دقیق محاسبه کردم که مقدار بسیار زیادی از قیمت استقلال و پرسپولیس پیش‌خور شده است و خریداران کار سختی پیش‌رو دارند.

roianian

رویانیان درباره خریداری باشگاه پرسپولیس در مزایده گفت: من که محتاج نان شب خودم هستم ولی به عنوان مشاور و طراح، ایده‌ای که هر کس بخواهد پول خود را در این زمینه به کار گیرد در خدمت او هستم تا بتواند زیر‌ساخت‌هایی را که کسی به آنها توجهی نکرد را به کار بیاندازم. به نظرم این‌گونه مزایده ریسک خطرناکی است که خو‌ش‌بختا‌نه سازمان خصوصی‌سازی و دولت در حال انجام این مزایده به بهترین نحو ممکن هستند. اگر موفقیتی در این زمینه حاصل شود تحول بنیادین در اقتصاد و مدیریت فوتبال است. من به دولت و سازمان خصوصی‌سازی عرض می‌کنم که تنها واگذاری خوب نیست. اگر هدف و الگویی در پس این طرح باشد یک رنسانس در ورزش فوتبال اتفاق می‌افتد.

کفاشیان: اگر کی‌روش مربی کرار بود اصلن به او اجازه بازی کردن نمی‌داد

رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید در ادامه رقابت‌های لیگ‌برتر از داورانی استفاده می‌کنند که جای هیچ حرف و حدیثی را به جا نگذارد.

به گزارش خبرآنلاین، «علی کفاشیان» پس از خروج از مجمع کمیته ملی المپیک حرف‌های جالبی زد. به او گفتیم که وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای نسبت به قضاوت داوران گلایه کرده است و خواسته است تا این وضعیت هر چه زودتر سر و سامان بگیرد. سوالی که باعث شد تا رییس فدراسیون فوتبال این واکنش را نشان بدهد: در هر صورت ما در صدد برطرف کردن این مشکل هستیم. جلسات مختلفی را با آقایان «عسگری» و «اصفهانیان» برگزار کرده‌ایم و به امید خدا دیگر این مشکلات پیش نمی‌آید.

kirosh-kafashian

کفاشیان ادامه داد: در هفته‌های گذشته داورانی در لیگ‌برتر قضاوت کردند که جوان بودند و تجربه لازم را نداشتند. با توجه به شرایط حساس لیگ و هر چه به پایان این رقابت‌ها نزدیک می‌شویم در تلاش هستیم تا از داوران با تجربه‌تر استفاده کنیم. می‌خواهیم داورانی را برای قضاوت در لیگ انتخاب کنیم که دیگر هیچ حرف و حدیثی باقی نماند.

از کفاشیان درباره «کرار جاسم» سوال کردیم. بازیکن عراقی استقلال گفته خدا کسانی که این حکم را علیه او داده‌اند ذلیل کند! او هم‌چنین فدراسیون ایران را با لقب مسخره خطاب کرده بود. اتفاقی که باعث شد تا این واکنش رییس فدراسیون فوتبال را به هم‌راه داشته باشد: وقتی کرار می‌گوید کارمان مسخره بازی است دیگر چه می‌توانم بگویم؟ او یک بازیکن حرفه‌ای است و حرفه‌ای هم پول می‌گیرد به همین دلیل رفتارش هم باید حرفه‌ای باشد. در هر صورت من با آقای «افشار‌زاده» هم که حرف می‌زدم ایشان هم ناراحت بود. فکر می‌کنم اگر کارلوس کی‌روش مربی کرار بود اصلن به او اجازه بازی کردن نمی‌داد!

فوتبال در یونان تعطیل شد

دولت یونان تصمیم گرفت تمام فعالیت‌های حرفه‌ای در رشته فوتبال را در این کشور به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش ایسنا، پس از به خشونت کشیده شدن دیدار دو تیم المپیاکوس و پاناتینایکوس و درگیری دنباله‌دار در جلسه نمایندگان دو تیم در روز سه‌شنبه، دولت چپ‌گرای یونان که تازه به سر کار آمده، هر گونه فعالیت در رشته فوتبال در سه لیگ حرفه‌ای این کشور را به حالت تعلیق در آورد.

yo

لیگ‌برتر یونان پیش از این دو بار به خاطر خشونت تعلیق شده بود، اما به نظر می‌رسد این بار ابعاد قضیه گسترده‌تر است.

«جورجیوس بورویلوس»، رییس سازمان سوپر لیگ یونان در این‌باره به بی‌بی‌سی گفت: با توجه به تصمیمی که گرفته شد فهمیدیم که بهترین کار این است لیگ‌های فوتبال به مدت نامشخصی، به حالت تعلیق در بیایند. ما دولت جدیدی داریم که قصد دارد این موضوع را مورد بحث قرار دهد و قوانین مرتبط به آن را وضع کند. دولت می‌خواهد بازی‌ها در زودترین حد ممکن آغاز شود اما آنها هم‌چنین از ما، واکنش سریع می‌خواهند.

یونان در جام‌جهانی ٢٠١۴ در کنار ژاپن، ساحل عاج و کلمبیا بازی کرد و توانست از گروه خود نیز صعود کند، ولی شکست برابر کاستاریکا باعث شد تا این تیم نتواند به مراحل پایانی برسد. این کشور اروپایی در یورو ٢٠٠۴ به بالاترین افتخار فوتبالی خود رسید و قهرمان جام ملت‌های اروپا شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,