Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
اعتراض به آزار و اذیت دختران افغان

«گالری / اعتراض یک دختر افغان با پوشیدن لباس آهنی در خیابان‌های کابل»

2015 February 27

گزارش / رادیو کوچه

 

«کبری خادمی»، دختر افغان، در یک اعتراض نمادین به آزار خیابانى، لباس آهنین به تن کرد و در شهر کابل قدم زد.

ساعت حوالی ١٣:٣٠ دقیقه روز پنج‌شنبه بیست و ششم فوریه، خانم «کبری خادمی» با پوشیدن لباس آهنی، اعتراض خود را به آزار و اذیت زنان در خیابان‌های افغانستان نشان داده است.

با وجود این‌که برخی از مردم کابل در محله منطقه اول، پل باغ عمومی از این کار دختر جوان استقبال کردند، اما بودند افرادی که به فحاشی علیه وی پرداخته‌اند.

22

24

26

23

25

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. جمیل
    1

    اولتر از همه اینکه خیابان آزاری در افغانستان کاملا یک شایعه هست. تا به اصطلاح …………. نان چوپان خورده نمیشود. دقت کنید با وجود شرایط بد و سخت امنیتی شما اگر با خانمی در موتری نصف شب پسته های پولیس عبور کنید به مجرد دیدن خانم با شما از تلاشی منصرف شده و حتی روی خود شان را دور میدهند . حتی بیسواد ترین پولیس ( که مردان همین افغانستان هستند ) این کار را میکنند . به این میگن احترام به زن و خانم. در ضمن ازار خیابانی طوریکه قبلا اشاره شد یک شایعه ایی بیش نیست. ثانیآ اینکه این خانم بی حیا و فاحشه صفت به این بهانه در صدد شاید پناهنده گی هست یا شاید هم مطرح شدن. ثالثآ اینکه خود شما کمی فکر کنید تهیه این لباس کار ساده نیست و حتی در شهر کابل کسی برای کسی نمیسازد . معلومدار هست که حرفهای در پشت پرده هست و بلاخره ازین خانم که هویتش مشخص هست هرگز گله نکنید چون دارند پله های بد اخلاقی را به اخرین مراحل طی میکنند و بیشتر مقلد همان قماش های مجوسی هستند تا مسلمان و افغان….