Saturday, 18 July 2015
16 June 2021
از سوی مقامات قضایی

«وب‌سایت‌های جماران و بهار نیوز در ایران فیلتر شدند»

2015 February 27

خبر / رادیو کوچه

 

مقامات قضایی جمهوری اسلامی وب‌سایت‌های جماران، متعلق به نهاد موسوم به «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» و بهار نیوز را فیلتر کرده‌اند.

خبرگزاری «فارس» صبح روز جمعه هشتم اسفند ماه گزارش داده است که «دو سایت خبری جماران و بهارنیوز با دستور قضایی از شب گذشته فیلتر و از دسترس خارج شدند.»

در همین رابطه خبرگزاری کار ایران «ایلنا» نیز با اعلام این خبر که سایت‌های خبری «جماران» و «بهار نیوز» از دسترس خارج شده‌اند، افزوده است که یکی از دست اندرکاران سایت «جماران» گفته است که هنوز حکم قضایی در این مورد به دست مسئولان سایت نرسیده و آن‌ها هم از طریق رسانه‌ها از این موضوع آگاه شده‌اند.

بنابه نوشته خبرگزاری «فارس»، پایگاه خبری جماران متعلق به نهاد موسوم به «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» است و از چند سال پیش وظیفه پوشش اخبار مربوط به حسن خمینی نوه آیت‌اله خمینی را بر عهده داشته است.

jamaran

این خبرگزاری همچنین نوشته است که سایت جماران طی هفته‌های اخیر مصاحبه‌های متعددی را با چهر‌ه‌های رادیکال اصلاح‌طلب منتشر کرده و پوشش گسترده‌ای به اخبار و تصاویر محمد خاتمی، رییس جمهوری اسبق داده بود.

خبرگزاری «ایلنا» نیز یادآور شده است که جماران در روزهای اخیر به پوشش گسترده اخبار رییس دولت اصلاحات پرداخته بود.

خبرگزری فارس در رابطه با سایت بهار نیوز هم، گفته است که این وبسایت از پایگاه‌های خبری با گرایش اصلاح‌طلبی رادیکال به شمار می‌رود.

در هفته‌های اخیر، گزارش‌هایی از ممنوعیت انعکاس اخبار و گزارش‌های مربوط به آقای خاتمی در رسانه‌های خبری منتشر شده بود هر چند چند روز پیش، به نقل از سخن‌گوی وزارت ارشاد گزارش شد که این وزارتخانه در جریان چنین ممنوعیتی نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,