شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
04 September 2016
از سوی اداره اطلاعات

«بازداشت کاوان محمدپور روزنامه‌نگار کرد در مهاباد»

۱۳۹۳ اسفند ۰۸

خبر / رادیو کوچه

 

«کاوان محمدپور» روزنامه‌نگار سردشتی روز چهارشنبه ششم اسفند ماه، در پی احضار به اداره اطلاعات شهرستان مهاباد، بازداشت شد.

بنابه گزارشی که روز جمعه هشتم اسفند ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، کاوان محمدپور روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات مهاباد احضار و همان روز از طرف همان اداره بازداشت شده است.

براساس گزارش رسیده به «رادیو کوچه»، «کاوان محمدپور» دانشجوی رشته جامعه شناسی دانشگاه پیام نور مهاباد و دبیر سرویس اجتماعی دوهفته نامه جامعه کردستان، همکار روزنامه‌های شرق و ابتکار و همچنین دبیر بخش ادبی مجله ٧ تیر سردشت است.

kawan

در همین رابطه «سوران دانشور»، یکی از دوستان این فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار کرد در گفت‌وگویی کوتاه با «کمال حسینی» از فعالین حمایت از زندانیان سیاسی و مدنی کرد، ضمن تایید بازداشت محمدپور گفته است، «پس از بازداشت کاوان، نیروهای اطلاعاتی به منزل وی مراجعه کرده و لب‌تاب و سایر وسایل وی را با خود برده‌اند.»

«کاوان محمدپور» متولد سال ١٣۶۵ بوده و علاوه بر روزنامه‌نگاری پیشینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی داشته و یادداشت‌ها و مقاله‌های  وی در زمینه فلسفه، هنر و ادبیات در کتاب ماه علوم اجتماعی، کتاب ماه فلسفه، فصل‌نامه زریبار، فصلنامه پژوهش هنر اصفهان، مجله مهاباد و هفته‌نامه سیروان چاپ شده است.

تا لحظه تنظیم این خبر، اطلاع دقیقی از دلیل احتمالی بازداشت این فعال کرد و محل نگهداری وی در دست نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,