Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
زیر یه خم

«پیشنهاد ایران به کلایورت برای سرمربی‌گری تیم‌ملی فوتبال»

2015 February 28

مسیب سروندی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 

در حالی‌که «علی کفاشیان» رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که «کی‌روش» تا جام‌جهانی ٢٠١٨ در ایران خواهد بود و قرارداد دارد، اما یک روزنامه هلندی مدعی شده است که مسوولان فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد سرمربیگری تیم‌ملی ایران را به «کلایورت» داده‌اند و وی نپذیرفته است. با برنامه زیر یه خم این هفته هم‌راه شما خواهیم بود.

 

«پیشنهاد چهار میلیاردی ملوان به فیروز کریمی تایید شد»

مالک باشگاه ملوان پیشنهاد چهار میلیاردی این باشگاه به فیروز کریمی را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، در حالی‌که طی روزهای گذشته صحبت‌هایی مبنی بر پیشنهاد چهار میلیارد تومانی باشگاه ملوان به «فیروز کریمی» مطرح می‌شد صبح امروز «سیروس محجوب» در گفت‌وگویی که با برنامه ورزش و مردم انجام داد با تایید این پیشنهاد اظهار کرد: ما یک پیشنهاد حدود چهار میلیارد تومانی را به فیروز کریمی داده‌ایم و او در حال بررسی پیشنهاد ماست. پیشنهاد ما سه ساله است و قرار است با یک برنامه‌ریزی سه ساله به قهرمانی لیگ برسیم و یا حداقل سهمیه آسیایی را کسب کنیم.

firozkarimi

فیروز کریمی

 

«رکورد‌شکنی مرد پله‌ای آذربایجان شرقی در بالا رفتن از برج میلاد»

به گزارش ایسنا، «احمد اسدی» دونده ماراتن و مرد پله‌ای ایران، رکورد پله نوردی از برج میلاد تهران را که در اختیار خودش بود، به مدت ٨ ثانیه کاهش داد.

اسدی در این پله‌ نوردی، موفق شد پله‌های برج میلاد را در زمان ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه طی کند.

اسدی پنجم اسفندماه سال ۹۰ در مسابقات کشوری، رکورد سرعت بالا رفتن از پله‌های برج میلاد تهران را با زمان ۱۰ دقیقه و ۴۹ ثانیه ثبت کرده بود.

ahmadasadi

«نژاد‌فلاح: انتخاب ما درخشان است»

«محمدحسین نژاد‌فلاح» می‌گوید دیگر به انتخاب مربی فکر نمی‌کند و گزینه آنها آقای «درخشان» و کادر‌فنی این مربی است.

سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت: محمدحسین نژاد‌فلاح گفت: انتخاب ما درخشان بود و به مربی دیگری فکر نمی‌کنیم. وی افزود: با توجه به سوالات مکرری که در طی روزهای اخیر و هفته گذشته درباره کادر‌فنی از بنده می‌شود، واجب می‌دانم تاکید کنم به مربی دیگری فکر نمی‌کنم. انتخاب ما آقای درخشان و هم‌کاران ایشان هستند. همه تلاش و توان ما این است که تیم با کادر‌فنی فعلی نتیجه بگیرد. دیدید که مجموعه باشگاه با تمام قوا بر حسب وظیفه برای پیروزی مقابل لخویا تلاش کردند. از این پس نیز درباره این قبیل سوالات پاسخی ندارم جز این‌که تکرار کنم به مربی دیگری فکر نمی‌کنم و از دوستان رسانه‌ای نیز درخواست می‌کنم دیگر درباره این مسایل سوالی مطرح نشود چون ما تصمیم خود را گرفته‌ایم و به مربی دیگری فکر نمی‌کنیم.

derakhshan

«باشگاه استقلال هیچ‌وقت زیر بار بازیکن‌سالاری نخواهد رفت»

سخنگوی باشگاه استقلال تاکید کرد که باشگاه استقلال هیچ‌وقت زیر بار بازیکن‌سالاری نخواهد رفت و هیچ بازیکنی نمی‌تواند برای استقلال تعیین تکلیف کند.

«سید‌سعید افجه‌ای» در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اظهارات «کرار جاسم» علیه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: من بیست سال در کشور امارات حضور داشته‌ام و می‌دانم کلمه «مسخره» در فرهنگ عربی توهین‌آمیز نیست و یک عبارت عادی است، اما در فرهنگ ایران معنای توهین‌آمیز دارد. در فرهنگ عرب به کار بردن کلمه مسخره بیشتر به معنای بی‌نظمی و شلختگی است.

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد این‌که کرار اعلام کرده که به ایران بازنمی‌گردد، تصریح کرد: این اظهارات حرفه‌ای نیست و اگر چنین کاری کند از طریق مراجع ذی‌صلاح پیگیر این مسئله خواهیم بود ولی با توجه به اعلام مدیر‌عامل باشگاه و اظهار ندامت کرار، اطمینان داریم که این بازیکن به قوانین حرفه‌ای احترام گذاشته و پس از رفع مشکلش به ایران بازمی‌گردد. باشگاه استقلال هیچ‌وقت زیر بار بازیکن‌سالاری نخواهد رفت و هیچ بازیکنی نمی‌تواند برای این باشگاه تعیین تکلیف کند.

«از بدهکار بزرگ تا تیم اقتصادی عابر‌بانک»

سال‌هاست که مدعیان همیشگی سرخابی‌های پایتخت آرزوی خرید این دو باشگاه را دارند و مدت‌هاست انتظار به مزایده گذاشتن تیم‌های محبوبشان را می‌کشند.

به گزارش روزنامه جوان، سال‌هاست که مدعیان همیشگی سرخابی‌های پایتخت آرزوی خرید این دو باشگاه را دارند. آنها مدت‌هاست که انتظار به مزایده گذاشتن تیم‌های محبوبشان را می‌کشند. اما قیمت‌گذاری استقلال و پرسپولیس حکم آب سردی را داشت بر پیکر خریداران. تا آن‌جا که هیچ‌کدام حاضر به شرکت در مزایده اول این تیم‌ها نشدند و همین مسئله موجب شد تاریخ جدیدی برای مزایده دوم در نظر گرفته شود.

با این حال گفته می‌شود همان معدود خریداران سینه‌چاک هم‌چنان منتظر نرمش مسوولان سازمان خصوصی‌سازی هستند تا بلکه قیمت سرخابی‌ها از دویست و نود میلیارد پایین‌تر بیاید. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به شرایط مدعیان این دو تیم که باید از فیلتر تایید صلاحیت مسوولان نیز رد شوند.

انصاری؛ تنها خریدار آبی

استقلال تهران اگر چه فعلن در لیگ‌برتر به نسبت حریف سنتی خود وضعیت بهتری دارد، اما از نظر پیدا کردن خریدار پرو پا قرص از پرسپولیس حسابی عقب‌تر است. در حالی‌که انتظار می‌رفت آبی‌ها حداقل چند مشتری داشته باشند تنها نام یک نفر در رسانه‌ها منتشر شد؛ «علی انصاری». همان کسی که سال‌هاست پشت استقلال را خالی نکرده و یکی از اسپانسرهای همیشگی آنها به شمار می‌رود.

estghlal

مالک بازار موبایل و بازار مبل در نظر دارد با خرید سهام استقلال بخشی از مشکلات مالی خود را حل کند. این در حالی است که بانک انصاری نیز با چالش‌های مالی شدیدی روبه‌رو شده، بدهی‌های سنگین و عدم صدور مجوز برای شرکت در مزایده از جمله این چالش‌هاست. منتها انصاری به عنوان تنها خواهان سهام استقلال می‌کوشد تا هر جور شده به هدفش برسد.

بدهکار بزرگ بانکی

نامش برای همه آشناست. به عنوان یکی از بدهکاران بانکی سال ٨١ به زندان رفت و تا مهرماه امسال را در زندان به سر برد. «شهرام جزایری» پرونده اقتصادی سنگینی داشت که پس از کش‌و‌قوس فراوان سرانجام سر از زندان درآورد. حالا نام همین فرد به عنوان یکی از خریداران پرسپولیس سر زبان‌ها افتاده، نامی که پرسپولیسی‌ها از شنیدنش شوکه شدند. البته گفته می‌شود جزایری شخصن نمی‌خواهد وارد گود شود و گروهی در تلاشند تا از او به عنوان مدیر مالی باشگاه استفاده کنند. با این وجود این فعال اقتصادی در گفت‌و‌گو با یکی از سایت‌های خبری هر گونه علاقه به خرید سهام پرسپولیس را تکذیب کرده است. البته با توجه به شرایطی که برای خرید سرخابی‌ها اعلام شده بعید است که صلاحیت شهرام جزایری برای حضور در باشگاه پرسپولیس تایید شود.

هدایتی و شرکت پیشکسوتان

اولین‌بار که به فوتبال آمد همه به او لقب عابر‌بانک دادند. «حسین هدایتی» همان فردی است که آن‌قدر سرمایه دارد که چند میلیارد خرج استیل‌آذین کرد و در نهایت هم این تیم به دسته‌های پایین‌تر سقوط کرد. این سرمایه‌گذار اما علاقه عجیبی به فوتبال و حضور در کنار چهره‌های ورزشی دارد تا آن‌جا که از هر فرصتی برای خودنمایی استفاده می‌کند. تقدیر کردن و پاداش دادن به مدال‌آوران رشته‌های مختلف از جمله این فعالیت‌هاست. منتها تمایل آقای عابر‌بانک به فعالیت در فوتبال بی‌در و پیکر ایران بیش از همه رشته‌هاست. او که یکی از اسپانسرهای قرمزها هم به شمار می‌رود هر کاری می‌کند که خود را به عنوان یکی از پیشکسوتان پرسپولیس جا بزند، اتفاقی که در زمان رویانیان به رسمیت شناخته شد.

شرکت پیشکسوتان در زمان مدیریت سردار «رویانیان» افتتاح شد که حسین هدایتی، علی پروین، رویانیان و عابدینی اعضای اصلی آن را تشکیل می‌دهند. حالا همین عده با تکیه بر ثروت عابر‌بانک می‌کوشند تا به هر نحوی که شده سهام قرمزهای تهرانی را بخرند و همه‌کاره این تیم شوند. در هفته‌های اخیر «علی پروین» بارها در رسانه‌ها در این خصوص صحبت کرده و از علاقه‌اش به خرید تیم محبوبش گفته است. حال آن‌که نرخ تعیین شده برای سرخابی‌ها یکی از گلایه‌های تیم اقتصادی پروین و شرکا بوده، هر چند که این چند نفر کماکان برای موفقیت در مزایده مییکوشند. البته باید به این نکته توجه داشت که رویانیان با توجه به مشکلات اخیرش صلاحیت فعالیت در این زمینه را دارد یا این‌که هدایتی مجبور به کنار گذاشتن او خواهد شد.

کریم باقری

karimbaghri

حرف‌های قاطع «کریم باقری» در مورد خرید سهام پرسپولیس واقعن عجیب بود. باقری که یکی از پیشکسوتان سرخ‌ها محسوب مییشود در همان روزهای نخست انتشار مزایده آمادگی‌اش را اعلام کرد و حتا درخواست رسمییاش را نیز به «امیررضا خادم» داد. اگر چه ملی‌پوش اسبق پرسولیس اطلاعات بیشتری را در اختیار رسانه‌ها قرار نداده اما در مورد او هم گفته می‌شود که باقری نیز پشتش به یک فعال اقصادی گرم است و در واقع نماینده این فرد محسوب می‌شود. باید منتظر روشن شدن صحت وسقم این شایعه بمانیم.

پاشازاده

کاپیتان اسبق استقلال است و قصد دارد در مرحله دوم مزایده وارد گود شود. «مهدی پاشازاده» در حالی‌که قیمت اعلام شده سرخابی‌ها را بالا می‌داند اما باز هم میدان را خالی نمی‌کند. مدافع آبی‌ها انگار دوست ندارد تیم محبوبش جلوی پرسپولیس کم بیاورد و همان‌طور که خودش گفته می‌خواهد پیشنهادش را برای مزایده دوم ارایه دهد. این‌که پاشازاده از کجا چنین سرمایه‌ای را به دست آورده یا به پشتوانه گروهی دیگر وارد ماجرا می‌شود برای هیچ‌کس مشخص نیست.

«کفاشیان فردا نایب‌رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌شود»

پس از ایجاد منطقه جدید در آسیا به اسم آسیای میانه (CAFA) و حضور فدراسیون ایران در این منطقه، طبق هماهنگی‌های موجود مقرر شده است تا «علی کفاشیان»، رییس فدراسیون فوتبال ایران به نمایندگی از این منطقه برای نامزدی نایب‌رییسی ثبت‌نام کند که به این ترتیب به نظر می‌رسد از حالا نایب‌رییسی کفاشیان در دور بعدی انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا حتمی باشد.

به گزراش فارس، بر همین اساس و طبق اعلام AFC فردا (٢٨ فوریه) مهلت ثبت‌نام برای کرسی‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا به پایان می‌رسد و در صورتی‌که تا پایان مهلت مقرر، از منطقه CAFA هیچ فرد دیگری برای نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا ثبت‌نام نکند که البته طبق توافقات موجود بعید است چنین اقدامی صورت گیرد، علی کفاشیان فردا خیلی زودتر از موعد مقرر و حدود دو ماه جلوتر به دلیل بی‌رقیب بودن به عنوان نایب‌رییس AFC انتخاب خواهد شد.

انتخابات کرسی‌های مختلف AFC دهم اردیبهشت در بحرین برگزار می‌شود و طبق مقررات این کنفدراسیون، باید از هر منطقه یک نایب‌رییس برای AFC انتخاب شود.

kafashian

پیش از ایجاد منطقه جدید، کنفدراسیون آسیا شامل ۴ منطقه بود که ایران در بین منطقه غرب آسیا و با کشورهای عربی شامل بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، عمان، فلسطین، قطر، عربستان، سوریه، امارات و یمن قرار داشت که با ایجاد منطقه آسیا میانه، فدراسیون ایران به این منطقه جدید‌التاسیس در کنفدراسیون فوتبال آسیا پیوست.

این منطقه در حال حاضر داری ۶ عضو از جمله ایران، قرقیزستان، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان است.

«کلایورت پیشنهاد سرمربیگری تیم‌ملی ایران را رد کرد»

یک روزنامه هلندی مدعی شد پس از اتمام مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۴ ستاره پیشین خط حمله بارسلونا و تیم‌ملی هلند پیشنهاد سرمربیگری تیم‌ملی ایران را رد کرده است.

به گزارش تسنیم، اخیرن روزنامه هلندی (Amigoe) گزارش داد «پاتریک کلایورت» کاندیدای مربیگری تیم‌ملی «کوراسائو» است ولی فدراسیون فوتبال این کشور حوزه دریای کارائیب هنوز این خبر را تایید نکرده است.

«راب جانسن»، مدیر برنامه‌های کلایورت در این خصوص گفت: من چیزی در این مورد نمی‌توانم بگویم و بهتر است از خود مسوولان فدراسیون فوتبال کوراسائو در این خصوص بپرسید.

بر اساس گزارش همین روزنامه هلندی کلایورت که در جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل به عنوان دستیار «لوئیز فن‌خال» فعالیت کرد در ماه جولای گذشته پیشنهاد سرمربیگری تیم‌ملی فوتبال ایران را رد کرد و در ماه اکتبر هم کاندیدای سرمربیگری تیم‌ملی غنا بود.

klaiot

مدیر برنامه‌های کلایورت در ادامه عنوان کرد: کلایورت در حال حاضر علاقه‌ای برای هدایت تیم‌ملی کوراسائو ندارد و بیشتر تمرکز خود را روی سرمربیگری در یک تیم باشگاهی گذاشته است، نه در رده ملی. به همین خاطر ترجیح می‌دهد تا زمانی‌که یک پیشنهاد خاص از سوی یک باشگاه اروپایی به او ارایه شود، منتظر بماند.

«نبود پیست جان ورزشکار گیلانی را گرفت»

«سید‌جلال هاشمی» دوچرخه‌سوار ١٨ ساله گیلانی در حین تمرین استقامت در جاده با برخورد با یک دستگاه خودروی دوو در محور رشت به انزلی درگذشت.

به گزارش مشرق، قهرمان دوچرخه‌سواری جوانان گیلان بر اثر سانحه تصادف درگذشت، سید‌جلال (عقیل) هاشمی دوچرخه‌سوار ١٨ ساله گیلانی که پیش از این چندین دوره عنوان قهرمانی رقابت‌های استان را در کارنامه داشت در حال تمرین استقامت در جاده با برخورد با یک دستگاه خودروی دوو در محور رشت به انزلی درگذشت.

docharkhe

پیکر این دوچرخه سوار جوان گیلانی روز گذشته در قطعه هنرمندان تازه آباد رشت به خاک سپرده شد.

سرهنگ «مهیار رستگار» رییس پلیس راه گیلان درباره علت این حادثه اظهار داشت: بی‌احتیاطی راننده دوو علت حادثه است.

رییس هیات دوچرخه‌سواری گیلانی با ابراز هم‌دردی با خانواده این دوچرخه‌سوار، خواستار توجه مسوولان برای ایجاد امکانات از جمله تکمیل پیست دوچرخه‌سواری فلکده رشت شد.

«کی‌روش در جزیره وامیزی»

«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی این روزها در جزیره اختصاصی‌اش مشغول استراحت است.

kirosh

به گزارش خبرآنلاین، او در موزامبیک به سر می‌برد و در «وامیزی» جزیره اختصاصی‌اش، روزها را سپری می‌کند. کی‌روش به گفته خودش مدت‌ها استراحت نکرده بود، به همین دلیل راهی جزیره‌اش شده تا ریلکس کند و سپس به ایران باز‌گردد تا هم‌راه با تیم‌ملی برای مقدماتی جام‌جهانی استارت بزند. کی‌روش به احتمال فراوان روز هجدهم اسفند وارد تهران می‌شود.

مطالب مرتبط

رسوایی مالی ۶ ساله در ورزش شهرداری پایتخت با ارقام میلیاردی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,