Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
پس از سپردن تعهد

«سایت جماران پس از دو روز رفع فیلتر شد»

2015 February 28

خبر / رادیو کوچه

 

سایت «جماران» متعلق به نهاد موسوم به موسسه تنظیم و نشر آثار آیت‌اله خمینی، که پنج‌شنبه گذشته به دستور مقامات قضایی ایران فیلتر شده بود روز شنبه نهم اسفند رفع فیلتر شد.

خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضاییه ایران به نقل از یک منبع مطلع قضایی گزارش داده است که دادستان تهران بعد از حضور مدیر سایت جماران در دادسرا و سپردن تعهد مبنی بر رعایت دستورات قضایی، دستور رفع فیلتر این سایت را صادر کرد.

خبرگزاری دولتی «ایرنا» نیز به نقل از این «منبع مطلع قضایی»، گزارش داده است، دادستانی تهران پنج‌شنبه‌شب از کمیته جرایم سایبری خواسته بود این سایت را به دلیل انتشار مطلب و تصویر «محمد خاتمی»، رییس جمهوری اسبق ایران، فیلتر کنند.

jamaran

بررسی وب‌سایت جماران پس از رفع فیلتر نشان می‌دهد که تصاویر و اخبار مربوط به «محمد خاتمی»، رییس دولت‌های هفتم و هشتم از خروجی این وب‌سایت حذف شده‌اند.

«غلامحسین محسنی اژه‌ای»، سخن‌گوی دستگاه قضایی ایران، روز ۲۷ بهمن در رابطه با جرم بودن انتشار تصویر و مطلب مربوط به محمد خاتمی، رییس دولت‌های هفتم و هشتم، گفته بود: «شورای عالی امنیت ملی یا قوه قضاییه در مورد افرادی تصمیم گرفته و آن‌ها را به عنوان سران فتنه محسوب کرده‌اند که دستگاه قضا می‌تواند در این راستا دستور دهد که مثلن رسانه‌ها حق انتشار تصویر و مطالبی از آن شخص را ندارند که در غیر این صورت برخورد می‌شود».

در پی درگذشت خواهر «محمد خاتمی» و «صادق طباطبایی»، سخن‌گوی دولت «مهدی بازرگان» و برادر همسر «احمد خمینی» فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، وب‌سایت‌های «جماران» و «بهار نیوز»، با انتشار تصاویر «محمد خاتمی»، خبرهای مربوط به حضور او در مراسم خاک‌سپاری این دو تن را پوشش دادند که همین امر موجب فیلتر شدن آن‌ها شد.

وب‌سایت «جماران»، پایگاه رسمی موسسه تنظیم و نشر آثار آیت‌اله خمینی به ریاست «حسن خمینی»، نوه او است.

مطالب مرتبط

وب‌سایت‌های جماران و بهار نیوز در ایران فیلتر شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,