Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
خبرهای ورزشی

«وزیر ورزش: سرخابی آماده فروش هستند، اما خریداری وجود ندارد»

2015 March 01

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وزیر ورزش: سرخابی آماده فروش هستند، اما خریداری وجود ندارد

«محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان ایران اعلام کرد مسوولان صدا‌و‌سیما به او گفته‌اند طبق مصوبه مجمع تشخیص مصلحت، پرداخت حق پخش تلویزیونی برای مسابقات لیگ‌برتر غیر‌قانونی است.

به گزارش مشرق، نشست هم‌اندیشی الزامات و اقدامات بازاریابی ورزش ایران از صبح امروز (شنبه) در آکادمی ملی المپیک آغاز شده و در حال برگزاری است.

محمود گودرزی، وزیر ورزش در این مراسم گفت: اقتصاد ما دولتی است و با این اقتصاد توسعه اجتماعی و شکوفایی صنعت محقق نمی‌شود. قانون‌گذار در اصل ۴۴ این موضوع را پیش‌بینی کرده تا وابستگی اقتصادی به دولت کم شود و جامعه به سمت شکوفایی برود.

وی در ادامه افزود: دولت‌ها توانایی انجام کلیه امور مردم را ندارند و امروز به این باور رسیده‌ایم که می‌توانیم از پتانسیل خود مردم استفاده کنیم.

godarzi

گودرزی تاکید کرد: در حوزه فدراسیون‌ها و ورزش متوجه شدیم اتکا به بودجه دولت نه تنها کافی نیست، بلکه اگر می‌خواهیم به سرعت این توسعه را رقم بزنیم باید تلاش کنیم. لازم است نوع نگاه خود را عوض کنیم و به سمت خودکفایی اقتصادی حرکت کنیم.

وزیر ورزش یادآور شد: ما نمی‌توانیم ورزش را مجرد از سایر معقولات اجتماعی بدانیم و اگر همین‌گونه فکر کنیم صحیح نیست و به بی‌راهه می‌رویم. اگر در جامعه ما اقتصاد، دولتی است رفتن به سمت خصوصی‌سازی و رهای کردن ورزش از دولت امری محال است و باید پیش‌نیاز‌های آن محقق شود.

وی با اشاره به موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ‌برتر فوتبال، تصریح کرد: در این خصوص پیگیری‌های زیادی کردم و شخصن رایزنی کردم و این موضوعات در جلسه هیات‌دولت مطرح شد. به دنبال گرفتن این حق بودیم اما مدیران صدا‌و‌سیما مصوباتی را از مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان دادند که در آن حق پخش تلویزیونی برای فوتبال و ورزش غیر‌قانونی اعلام شده و آنها می‌توانند تنها به ورزش کمک کنند و اعانه بدهند. صدا‌و‌سیما دولتی است پس یک بخش دولتی نمی‌تواند برای بخشی دیگر تکلیف بدهد.

وزیر ورزش تاکید کرد: زمینه ایجاد شبکه‌های تلویزیونی باید فراهم شود ولی رفتارهای سیاسی نشان می‌دهد که این مسئله شدنی نیست و چون تلویزیون نمی‌تواند به عنوان بخش خصوصی باشد پس نمی‌تواند کمکی هم به ورزش داشته باشد.

وی در ادامه به خصوصی‌سازی باشگاه‌ها اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ما امروز می‌بینیم که شرایط واگذاری فراهم شده اما با عدم استقبال رو‌به‌رو هستیم. پیش از این همه می‌گفتند که باید این واگذاری هر چه زودتر برگزار شود، اما امروز هیچ خریداری وجود ندارد چون می‌بینند که خروجی برایشان ندارد. در گذشته هم این اتفاق افتاده و می‌بینیم که باشگاه‌ها به حال خودشان رها شدند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: نگرانی من این است که حتمن پیش‌نیازها فراهم شود تا مبادا این دو باشگاه را به زمین بزنیم و ضعیف کنیم.

وی در پایان گفت: بدون در نظر گرفتن عناصر استراتژی ورزش و علمی نمی‌توانیم در بازاریابی موفق باشیم. باید از تجربه‌های ذی‌قیمت دنیا استفاده کنیم. قانون‌مندی‌هایی نیز وجود دارد و حرکت بر اساس آن می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات ورزش را حل کند. ورزش مقوله‌ای است که هر چه در آن سرمایه‌گذاری شود کم است و زمینه جذب منابع بالایی دارد.

مذاکره سازمان خصوصی‌سازی با متقاضیان سرخابی

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی از انجام مذاکرات با متقاضیان سرخابی با سازمان خصوصی‌سازی و وزارت ورزش خبر داد و گفت: قرار است فردا یک‌شنبه نوبت دوم آگهی عرضه سرخابی در شش روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود.

«جعفر سبحانی» روز شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا، با بیان این‌که در خصوص وضعیت دریافت پاکت‌ها تا روز ١٨ اسفند‌ماه نمی‌توان خبری را منتشر کرد، افزود: در صورتی‌که پاکتی دریافت نشود، مزایده ١٩ اسفند‌ماه برگزار نخواهد شد.

sorkhabi

وی با اشاره به انجام مذاکره توسط متقاضیان و خریداران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با سازمان خصوصی‌سازی، گفت: با توجه به انجام این مذاکرات استنباط می‌شود که این مزایده در روز مذکور انجام شود.

سبحانی تصریح کرد: با وجودی که قیمت پایه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تغییر نکرده اما با توجه به تسهیل شرایط واگذاری توسط هیات واگذاری، مذاکراتی با متقاضیان انجام شده است. البته معترضان در دوره قبل نیز نسبت به رقم پایه گله‌ای نداشتند و بیشتر منتقد شرایط واگذاری بودند.

وی گفت: قرار است فردا آگهی نوبت دوم باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در روزنامه‌های ایران، جام جم، اعتماد، دنیای اقتصاد، تهران تایمز و خبر ورزشی منتشر شود.

وی در پایان تاکید کرد: آخرین مهلت برای ارسال پاکت‌ها پایان وقت اداری ١٨ اسفند‌ماه سال جاری است و مزایده در روز ١٩ اسفند‌ماه برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود با تصویب روز گذشته هیات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با همان قیمت پایه و به صورت ٢۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ ساله عرضه خواهند شد.

پس از ناکامی سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در روز ٢٧ بهمن به دلیل نبود متقاضی، با تایید اعضای هیات واگذاری هر یک از دو تیم سرخابی با همان قیمت پایه دویست و نود میلیارد تومانی دوباره به مزایده گذاشته خواهند شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,