Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
اعتراض به بودجه وزارت آموزش و پرورش

«تجمع اعتراضی معلمان ایرانی در چندین استان»

2015 March 01

خبر / رادیو کوچه

 

گروه‌هایی از معلمان ایران در استان‌های کردستان، خراسان رضوی، لرستان، هرمزگان، خوزستان، فارس، قزوین و تهران، صبح روز یک‌شنبه دهم اسفند ماه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

خبرگزاری کار ایران، «ایلنا»، دلیل برگزاری این تجمع‌ها را اعتراض به بودجه درنظرگرفته شده برای وزارت آموزش و پرورش در سال آینده و «اعمال تبعیض بین کارکنان دولت» ذکر کرده‌است.

بنابه گزارش این خبرگزاری، تجمع‌ معلمان ایرانی در روز یک‌شنبه، بدون شعار دادن برگزار شده اما معلمان پلاکاردهایی را به همراه دارند که روی آن‌ها نوشته شده‌است «ما از فرق می‌نالیم، نه از فقر»، «معلم فرهنگ‌ساز جامعه را دریابید.»

این خبرگزاری همچنین تعداد معلمان تجمع‌کننده در مقابل ساختمان مجلس در تهران را تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح روز یک‌شنبه حدود ۶۰۰ نفر ذکر کرده‌است.

sanandajteachers

تجمع اعتراضی روز یکشنبه دهم اسفند معلمان در سنندج

 

پیش از این کانون صنفی معلمان ایران از وزارت کشور درخواست کرده بود که مجوز برگزاری تجمعی در تهران و در مقابل مجلس شورای اسلامی در روز ۱۰ اسفند را صادر کند که تاکنون گزارشی درباره موافقت وزارت کشور با این تجمع منتشر نشده‌است.

بنابه گزارش «ایلنا»، تعدادی از معلمان معترض در تهران و قزوین به این خبرگزاری گفته‌اند که دلیل اعتراض آنان «تبعیض‌های صورت گرفته در سیستم آموزش کشور و اجرانشدن بندهایی از قانون خدمات کشوری مرتبط با کارکنان دولت» است.

براساس این گزارش، معلمان حاضر در تجمع‌های اعتراضی روز یک‌شنبه خواستار اجرای شرط بند ۵ مادهٔ ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند که به دولت اجازه می‌دهد برای مشاغل هم‌سطح کاردانی حداکثر ۷۰۰ امتیاز برای کارشناسی ۱۵۰۰ و برای کارشناسی ارشد به بالا ۲۰۰۰ امتیاز برای افزایش فوق‌العاده شغل در نظر بگیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,