Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
به عنوان بخشی از وظایف بانک مرکزی

«وزیر اقتصاد ایران گفت،‌ خروج چمدان‌های ارز از ایران قانونی بوده است»

2015 March 01

خبر / رادیو کوچه

 

«علی طیب‌نیا»، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در رابطه با اخبار مربوط به خروج چمدان‌های ارز از این کشور گفته است که خروج این محموله ارز یک اقدام قانونی بوده است.

«واحد مرکزی خبر» وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، روز یک‌شنبه دهم اسفند ماه گزارش داده، است که علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: «منابع و مصارف ارزی جزء وظایف بانک مرکزی است و کشور نیازهای مختلف و نیاز به واردات و پرداخت‌های ارزی متعددی دارد.»

بنابه این گزارش «علی طیب‌نیا»، با اشاره به تحریم‌های غرب علیه ایران گفته است، که بانک مرکزی از همه امکانات و ابزارها برای مدیریت کارآمد منابع و مصارف کشور استفاده می‌کند و این را بر اساس وظایف ذاتی خود انجام می‌دهد.

1

ایران از چند سال پیش به دلیل اصرار به ادامه‌دادن برنامه اتمی‌اش از سوی شورای امنیت سازمان ملل تحریم شده است. شماری از کشورها نیز تحریم‌های یک‌جانبه‌ای را علیه ایران اعمال کرده‌اند. تحریم‌ها در بخش بانکی ایران باعث شده که این کشور برای تبادلات مالی بانکی با کشورهای دیگر دچار مشکل شود.

به گفته وزیر اقتصاد، خروج چمدان‌های ارز از کشور «با اطلاع مقامات مسئول بوده و هیچ اقدام غیر قانونی انجام نگرفته است.»

«الیاس نادران»، نماینده تهران، دوشنبه چهارم اسفند در جلسه علنی مجلس اعلام کرده بود به دلیل این‌که ایران همچنان تحریم دلاری است، ارزهای آزادشده از توافقنامه ژنو به کشور امارات متحده عربی تحویل داده شده‌اند و برای ایران هزینه واسطه در بر داشته‌اند. او همچنین گفته بود دولت به این دلیل تصمیم گرفت ارزها را دوباره به یک کشور ثالث منتقل کند و این کار را با چمدان انجام داد.

مطالب مرتبط

خروج بخشی از ارزهای آزادشده توافق ژنو با چمدان از ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,