Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«تمامی معادلات بهم ریخت، امکان انحلال پرسپولیس و استقلال طبق قانون»

2015 March 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تمامی معادلات بهم ریخت، امکان انحلال پرسپولیس و استقلال طبق قانون

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به انحلال احتمالی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: طبق قانون اگر تا پایان تیر‌ماه این دو باشگاه واگذار نشوند منحل می‌شوند.

«سیدجعفر سبحانی» در گفت‌و‌گو با مهر، در خصوص جلسه «امیر عابدینی» با رییس سازمان خصوصی‌سازی خاطر نشان کرد: من از جزییات جلسه خبر ندارم. قاعدتن صحبت‌های آنها باید پیرامون واگذاری باشگاه پرسپولیس بوده باشد. البته من دو نکته را حدس می‌زنم، این‌که آقای عابدینی روی قیمت و شرایط واگذاری باشگاه صحبت‌هایی را انجام داده باشد.

وی افزود: قیمت پایه که تغییر نکرده اما قسط اول پرداخت از ۴٠ درصد به ٢٠ درصد کاهش یافته و مدت زمان بازپرداخت نیز دو برابر شده است. در واقع خریدار برای این‌که اقساط را در مدت زمان دو سال پرداخت کند در زمان چهار سال به دولت بر می‌گرداند.

sorkhabi

مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص این‌که آیا استقبالی از واگذاری این دو باشگاه در دور دوم صورت گرفته است یا خیر، گفت: از نظر ما شرکت در مزایده زمانی است که خریدار پاکت را دریافت کرده و پس از تکمیل مدارک آن را به سازمان خصوصی‌سازی تحویل دهد که در این‌باره چیزی نمی‌توانیم بگوییم چرا که همه مراحل آن کاملن محرمانه خواهد بود، اما در روزهای گذشته افرادی آمده بودند و مذاکراتی صورت دادند کما این‌که آقای عابدینی هم در این‌باره در سازمان خصوصی‌سازی حضور پیدا کرد.

بحث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در صورت عدم استقبال تا پایان مهلت قانونی تعیین شده برای واگذاری این دو باشگاه موضوع مهم دیگری بود که سبحانی درباره آن توضیح داد: این موضوع مصوبه هیات واگذاری است. این دو باشگاه به لحاظ قانونی تا پایان تیر‌ماه سال آینده حق فعالیت را دارند و پس از آن خود به خود منحل خواهند شد. البته این موضوع تازه‌ای نیست و از قبل هم درباره آن تصمیم‌گیری شده بود.

صدور قرار مجرمیت در یکی از پرونده‌های سیاسی

«حمیدرضا سیاسی» مدیر‌عامل متمول باشگاه پرسپولیس نزدیک به سه ماه است که در بازداشت به سر می‌برد، بازداشتی که اکنون مشخص شده به دلیل دو عنوان اتهامی است.

به گزارش ایسنا، پس از گذشت نزدیک به ٣ ماه از بازداشت حمیدرضا سیاسی مدیر کمتر شناخته شده فوتبال ایران، خبرنگار ایسنا اطلاع یافته است که بازداشت «سیاسی» تنها مربوط به امور باشگاه پرسپولیس نبوده و پرونده‌ایی نیز با عنوان اتهامی غیر‌مالی و غیر‌ورزشی برای وی تشکیل شده است.

siasi

موضوع پرونده مالی مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس به مشکلاتش در این باشگاه برمی‌گردد و قرارداد‌هایی که پس از حضورش در این باشگاه بسته و البته قرارداد‌هایی که از قبل در باشگاه وجود داشته و او آنها را یک‌طرفه و به شکلی غیرقانونی فسخ کرده یا نادیده گرفته است. این بخش پرونده‌ آقای سیاسی هم‌چنان در دادسرا مفتوح است و تحقیقات بازپرس ویژه جرایم ورزشی در خصوص اتهامات مطروحه ادامه دارد.

اما در موضوع اتهام غیر‌مالی وارده به آقای سیاسی، برای مدیرعامل پرسپولیس کیفر‌خواست و قرار مجرمیت صادر و پرونده او به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

درخشان: هر کس جای من بود سه بار خود‌کشی می‌کرد

سرمربی پرسپولیس می‌گوید در بازی با بنیاد‌کار تا آخرین لحظه برای پیروزی می‌جنگند تا ثابت کنند شکست دادن لخویا اتفاقی نبوده است.

به گزارش خبرآنلاین، امشب (یک‌شنبه) کاروان پرسپولیس تهران را به مقصد ازبکستان ترک می‌کند تا در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف بنیاد‌‌کار برود. بر همین اساس یک روز قبل از سفر سرخ‌پوشان با «حمید درخشان» تماس گرفتیم تا نظراتش را بشنویم.

در زمین بنیاد‌‌کار با این تیم بازی دارید. حالا خیلی‌ها این مسابقه را با لخویا قیاس می‌کنند. نظری ندارید؟

اتفاقن این اشتباه بزرگی است که ما بازی با بنیاد‌‌کار را با لخویا مقایسه کنیم. این مسابقه در زمین حریف است و خیلی فرق می‌کند. ما باید در این بازی حواسمان شش‌دانگ جمع باشد.

«محمدحسین ‌نژاد‌‌فلاح» هم گفته که نتایج پرسپولیس در سرنوشت کاری کادرفنی تاثیر‌گذار است.

drakhshan

اصلن نمی‌خواهم حرفی در این رابطه بزنم. پرسپولیس بازی حساس مقابل بنیاد‌‌کار را پیش‌رو دارد و نباید تمرکز تیم را بر هم بزنیم و من هم چنین قصدی ندارم.

در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم عنوان کردید آدم انتقادپذیری هستید. واقعن این حرف را از ته دل زدید؟

شک نکنید، هر کس جای من بود و این همه از او انتقاد می‌شد حداقل ٣ بار خود‌کشی می‌کرد! اما من ماندم و همه انتقادات درست و نادرست را شنیدم.

قبول دارید وقتی تیمی آن هم در حد و اندازه‌های پرسپولیس ناکام می‌شود، انتقادات افزایش می‌یابد و…

بله، همیشه همین‌طور است. وقتی می‌بازی تنها می‌شوی و در پیروزی صد‌ها شریک پیدا می‌کنی. بگذریم آقا!

(برای عوض کردن فضا می‌پرسیم) آقای درخشان اگر می‌خواستید در نظر‌‌سنجی برنامه ٩٠ شرکت کنید به چه کسی رای می‌دادید؟

من با احترام به سایر گزینه‌ها، «علی کریمی» را انتخاب می‌کردم. البته امیدوارم به کسی بر نخورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,