Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
رهبران جامعه آشوری

«داعش ١٩ مسیحی آشوری را در ازای پول آزاد کرد»

2015 March 02

خبر / رادیو کوچه

 

از مجموع ۲۲۰ مسیحی آشوری که توسط گروه اسلام‌گرای افراطی دولت اسلامی در سوریه به گروگان گرفته شده بودند، ١٩ نفر از آنان آزاد شدند.

خبرگزاری «فرانسه»، روز دوشنبه دوم مارس گزارش داده است این افراد روز یک‌شنبه در ازای دریافت باجی که گروه دولت اسلامی تعیین کرده بود، آزاد شدند.

خبرگزاری «رویترز» نیز از بیروت، گزارش داده است، گروه حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس گفته است: «بیش ٢٠٠ آشوری که در جریان پیش‌روی ماه گذشته داعش و تصرف چندین روستای محل سکونت این اقلیت مسیحی در نزدیکی حسکه شهری در شمال شرقی سوریه، به اسارت درآمدند، همچنان در دست این گروه هستند.»

بنابه گزارش «رویترز» گروه ناظر حقوق بشر سوریه که جنگ این کشور را زیر نظر دارد روز یک‌شنبه تایید کرد که ١٩ آشوری مسیحی که در اسارت داعش بودند پس از بررسی وضعیت آن‌ها توسط یک دادگاه این گروه آزاد شدند.

assyrian

هنوز مبلغ دقیق پرداختی روشن نیست. اما در موردی مشابه در ماه نوامبر، گروه خلافت اسلامی مبلغ هزار و هفت‌صد دلار به ازای هر نفر مطالبه کرده بود.

پیش از آغاز جنگ داخلی در سوریه سی هزار آشوری در سوریه زندگی می‌کردند که با آغاز جنگ بسیاری از آن‌ها خانه‌های خود را ترک کردند.

این آدم ربایی‌ها ساعتی پیش از بامداد روز ۲۳ فوریه با یورش شبه‌نظامیان داعش به حدود ۱۲ روستا در کرانه جنوبی رود خبور در نزدیکی شهر تل تمر، انجام شد.

رهبران جامعه آشوری نیز تایید کرده‌اند که ۱۶ مرد و سه زن روز یک‌شنبه به سلامت وارد کلیسای مریم باکره در شهر حسکه که در کنترل کردها است شده‌اند.

بیشتر بخوانید

داعش قصد دارد ١٧ پیشمرگ کرد را زنده در آتش بسوزاند

نیروهای نظامی ترکیه با موافقت کردها وارد خاک سوریه شدند

کردها توانسته‌اند داعش را از ١٢٠ روستای اطراف کوبانی بیرون کنند

حمله هوایی ارتش مصر به مواضع شبه‌نظامیان داعش در مرز لیبی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,