Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
با حمايت نيروی هوايی عراق

«شرکت قاسم سلیمانی به همراه ارتش عراق در عملیات آزادسازی زادگاه صدام»

2015 March 02

خبر / رادیو کوچه

 

ارتش عراق به همراه شبه‌نظامیان شیعه و تعدادی از قبایل سنی، روز دوشنبه سوم مارس، عملیات خود برای بازپس گرفتن شهر تکریت، زادگاه صدام حسین، رییس جمهوری اسبق عراق، از دست گروه دولت اسلامی، «داعش» آغاز کردند.

خبرگزاری «فرانسه»، در این رابطه گزارش داده است که حدود ۳۰ هزار نیروی ارتش عراق، نیروهای ضد تروریسم، پلیس، شبه‌نظامیان شیعه و برخی قبایل سنی مخالف دولت اسلامی، با حمایت نیروی هوایی عراق، حمله به تکریت را آغاز کرده‌اند.

شهر تکریت زادگاه «صدام حسین»، و یک شهر سنی‌نشین است که در تابستان گذشته و همزمان با شهر موصل به تصرف نیروهای دولت اسلامی در آمد.

22

شبه‌نظامیان شیعه که در عملیات آزادسازی تکریت ارتش عراق را همراهی می‌کنند

 

این عملیات، بزرگترین عملیات ارتش عراق برای بازپس‌گیری یکی از شهرهایی محسوب می‌شود که تاکنون به تصرف نیروهای دولت اسلامی درآمده است.

در همین زمینه خبرگزاری «فارس» گزارش داده که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران هم برای نظارت و مشورت با فرماندهان میدانی وارد تکریت شده است.

یکی از فرماندهان ارتش عراق این حمله را بزرگ‌ترین عملیات علیه داعش برای پس‌گرفتن پایگاه‌های این گروه توصیف کرده و به خبرگزاری «فرانسه» گفته نیروهای ارتش از سه جبهه به سوی عراق حمله کرده‌اند.

پیش‌تر در بیست و نهم ژوئن سال گذشته نیروهای دولتی عراق که برای باز پس گرفتن شهر تکریت با گروه «داعش» وارد جنگ شده بودند، پس از حمله‌ای ناموفق ناگزیر شدند تا ٢۵ کیلومتری جنوب تکریب، عقب بروند.

بیشتر بخوانید

عقب‌نشینی ارتش عراق تا بیست و پنج کیلومتری جنوب تکریت

داعش، شهر تکریت زادگاه صدام در عراق را هم تصرف کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,