Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«ترابیان: کی‌روش دروغ می‌گوید، پولش را کامل از ایران گرفته»

2015 March 03

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ترابیان: کی‌روش دروغ می‌گوید، پولش را کامل از ایران گرفته

دبیر کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال گفت: به دلیل این‌که اطلاعات لازم در مورد پرداخت پول به «کارلوس کی‌روش» را داشتم در این زمینه حرف زدم و اگر فدراسیون حرفم را تایید نکند از مردم عذرخواهی می‌کنم.

«عباس ترابیان» درباره این‌که دیگر پست مدیریتی در فدراسیون فوتبال ندارد، اما چگونه ادعا کرده کارلوس کی‌روش تمام مطالبات خود را از فدراسیون دریافت کرده بیان داشت: من در مارکتینگ فدراسیون هستم اما درباره مسایلی مانند بین‌الملل و فنی فعالیت نمی‌کنم. بنا به حضورم در کمیته ‌بازاریابی فدراسیون ‌فوتبال در مسایل ورود و خروج پول اطلاعاتی دارم و بنا به اطلاعاتی که داشتم اظهارنظر کردم و گفتم فدراسیون بدهکار کی‌روش نیست.

kirosh

وی درباره این‌که چرا اعضای فدراسیون از جمله آقای «کفاشیان» از این حرف او حمایت نکردند، گفت: من نیازی به حمایت ایکس و ایگرد ندارم. من آدم آزاد و مستقلی هستم من وقتی دیدم آبروی کشورم وسط است حرف حق را زدم. کی‌روش می‌گوید تا خرخره به او بدهکاریم، در حالی‌که این‌طور نیست. من به او توهین نکردم، بلکه در راستای تثبیت حقانیت فدراسیون حرف زدم.

ترابیان درباره این‌که در شرایط حساس فعلی که بحث ماندن و رفتن کی‌روش مطرح است آیا بیان چنین حرفی به جا بود، تاکید کرد: شرایط حساس هم باشد عیبی ندارد اما همواره وقتی خواستیم حرفی را بزنیم آن را به وضعیت حساس ربط دادند در حالی‌که من سرم را پایین انداختم، ادعایی هم ندارم و بدون حقوق کار می‌کنم، ضمن این‌که شاید برخی بگویند با قطع هم‌کاری من با کی‌روش حساسیت‌هایی وجود داشته باشد اما این قبیل مسایل همیشه وجود دارد.

وی افزود: کی‌روش فدراسیون را زیر سوال برده در حالی‌که تا خرخره پول گرفته، اگر نگرفته بگوید من هم از مردم عذرخواهی می‌کنم.

برنامه صد میلیارد تومانی فدراسیون کشتی برای سال ٩۴

دبیر فدراسیون کشتی می‌گوید که سال ٩۴ فدراسیون کشتی برای اجرای برنامه‌هایش به بودجه‌ای صد میلیارد تومانی نیاز خواهد داشت.

«حمید بنی‌تمیم» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بودجه سال آینده فدراسیون کشتی با توجه به حجم زیاد برنامه‌های این فدراسیون در سال آینده اظهار کرد: برنامه‌های فدراسیون از سال گذشته نیز بسیار بیشتر است چرا که رشته‌های کشتی سنتی مانند کشتی با کمربند، کشتی ساحلی و… نیز جزو فعالیت‌های فدراسیون کشتی قرار گرفته و ما باید آنها را به نحو احسن برگزار کنیم. رقابت برخی رشته‌هایی که تاکنون زیر نظر فدراسیون انجمن‌های ورزشی، جودو، ووشو، ورزش روستایی و کشتی پهلوانی بود، زیر نظر فدراسیون کشتی برگزار می‌شود و این باعث شده حجم فعالیت‌های فدراسیون کشتی بسیار بیشتر از گذشته شود.

khadem

دبیر فدراسیون کشتی افزود: امیدوارم فدراسیون کشتی بتواند به خوبی این رشته‌ها را نیز تحت پوشش قرار دهد. البته این رشته‌ها مانند رشته‌های اصلی حجم خیلی گسترده‌ای ندارند، اما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مسابقه‌های قهرمانی کشور، اعزام به مسابقه‌های بین‌المللی و برگزاری اردوهای این رشته‌ها را نیز به بهترین شکل انجام دهیم.

وی با اشاره به بودجه سال آینده فدراسیون کشتی گفت: هزینه برنامه‌های پیش‌بینی شده فدراسیون برای سال آینده بالغ بر صد میلیارد تومان خواهد بود که قرار است نزدیک به هفت میلیارد تومان آن از طریق وزارت ورزش در اختیار فدراسیون کشتی قرار بگیرد. سال گذشته نیز هزینه‌های فدراسیون شصت و پنج میلیارد تومان بود که ۶ تا ٧ درصد آن را وزارت ورزش در اختیار ما قرار داد اما خدا را شکر توانستیم با استفاده از منابع دیگر، ٩۵ درصد برنامه‌هایمان را اجرایی کنیم.

بنی‌تمیم در پاسخ به این سوال که با توجه به هزینه‌های هنگفت فدراسیون کشتی مشکلی از این بابت برای سال آینده وجود دارد یا خیر گفت: قطعن مشکل داریم و پیاده کردن این برنامه‌ها کار ساده‌ای نیست اما پیش‌بینی‌های لازم را در این خصوص انجام داده‌ایم. قطعن نیاز به کمک بیشتر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و بخش‌های خصوصی داریم تا بتوانیم این حجم از فعالیت‌ها را به طور مطلوب انجام دهیم. ما در عمل نشان دادیم که تنها نیازمند به بودجه وزارت ورزش نیستیم و حجم گسترده بودجه مورد نیازمان را از طریق بخش‌های خصوصی و اسپانسر تامین کرده‌ایم و خدا را شکر این موضوع را در عمل به خوبی نشان دادیم.

ترفند کفاشیان جواب داد

«علی کفاشیان» کاندیدای نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و به دلیل بی‌رقیب بودن، از هم اکنون باید او را نایب‌رییس این کنفدراسیون نامید.

شفقنا ورزشی نوشت: مهلت ثبت‌نام سمت‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا شنبه به پایان رسید تا انتخابات ای اف سی اردیبهشت ٩۴ برگزار شود. سرانجام ترفند کفاشیان برای کسب کرسی نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا جواب داد. علی کفاشیان از منطقه جدید آسیا به نام آسیای میانه (CAFA) کاندیدای نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا شد و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد هیچ کاندیدای دیگری از این منطقه در این سمت نامزد نشد تا کفاشیان به دلیل بی‌رقیب بودن، زودتر از زمان برگزاری انتخابات صاحب این کرسی مهم در آسیا شود.

kafashian

پیش از ایجاد منطقه جدید، کنفدراسیون آسیا شامل چهار منطقه بود که ایران در بین منطقه غرب آسیا و با کشورهای عربی شامل بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، عمان، فلسطین، قطر، عربستان، سوریه، امارات و یمن قرار داشت که با ایجاد منطقه آسیای میانه، فدراسیون ایران به این منطقه جدید‌التاسیس در کنفدراسیون فوتبال آسیا پیوست که این منطقه در حال حاضر داری شش عضو از جمله ایران، قرقیزستان، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان است.

کفاشیان پیش از این تلویحن گفته بود که به این سمت می‌رسد: در این شرایط شانس ایران است که در هیات‌رییسه قرار بگیرد. در نخستین نشست این تشکیلات جدید در مورد حضور نماینده ایران در نایب‌رییسی AFC  تصمیم‌گیری شد که در این شرایط باید بگویم شانس ایران برای به دست آوردن این عنوان مهم افزایش یافته است. قطعن با تشکیل این بخش جدید، ایرانی می‌تواند نقش بیشتری در توسعه فوتبال این منطقه و آسیا داشته باشد.

کفاشیان هم‌چنین دو هفته گذشته سفری به کویت داشت و با شیخ احمد،‌ رییس شورای المپیک آسیا و مرد پرنفوذ ورزش آسیا دیدار کرد تا انتخاب خود را قطعی کند. ایران مدت بیست و پنج سال در کمیته اجرایی AFC  صاحب کرسی بود و تنها در سال ٢٠١١ این کرسی از دست رفت. اکنون باز علی کفاشیان با کسب سمت نایب‌رییسی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عضویت کمیته اجرایی (مهم‌ترین رکن تصمیم‌گیری فوتبال آسیا) در‌می‌آید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,