Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«یازده هزار رای تقلبی ارسالی به برنامه نود برای رحمتی لو رفت»

2015 March 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یازده هزار رای تقلبی ارسالی به برنامه نود برای رحمتی لو رفت

«عادل فردوسی‌پور» شب گذشته در آغاز برنامه بدون اشاره به نام «رحمتی» اعلام کرد، ربات‌های هکر در نتایج نظرسنجی روز گذشته سایت برنامه نود اختلال ایجاد کرده بودند که این مشکل برطرف شد.

پس از برگزاری نظرسنجی برنامه نود درباره انتخاب محبوب‌ترین بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در هفته گذشته، خیلی زود همین نظرسنجی برای استقلالی‌ها هم برگزار شد تا محبوب‌ترین بازیکن بیست ‌سال اخیر این تیم هم مشخص شود؛ اما نظرسنجی استقلالی‌ها با حاشیه‌های جالب‌توجهی ‌هم‌راه بود!

به گزارش «تابناک»، هر چند عادل فردوسی‌پور در هفته گذشته، زمان مشخصی را برای برگزاری نظرسنجی استقلالی‌ها مشخص نکرده ‌و حتا امکان برگزاری آن را در سال بعد هم عنوان کرده بود، جو به راه افتاده بعد از نظرسنجی پرسپولیسی‌ها منجر به این شد که در همین هفته این مسابقه پیامکی برگزار شود.

rahmati

از آن‌جایی که انتخاب پنج گزینه پرسپولیسی‌ها در هفته گذشته و حذف برخی ‌چهره‌ها، هم افکار عمومی را اقناع نمی‌کرد و هم برای چهره‌های حذف شده توقع ایجاد کرده بود، این‌بار نودی‌ها کار انتخاب گزینه‌های باشگاه استقلال را بر عهده هواداران این تیم قرار داده بودند. به این ترتیب که به ‌جز «فرهاد مجیدی» و «علیرضا منصوریان» که محبوبیت چشم‌گیرشان ‌‌آشکار بود، لیستی از بازیکنان دو دهه اخیر روی سایت برنامه نود قرار گرفت تا طی یک هفته و برای کاربران این سایت، سه گزینه بعدی این نظرسنجی هم انتخاب شوند؛ بنابراین، سه نفری که تا شب گذشته در صدر جدول قرار می‌گرفتند، به هم‌راه مجیدی و منصوریان ترکیب پنج نفره مسابقه پیامکی نود را تشکیل می‌دادند.

روزنامه‌های ورزشی فراوانی هم البته روز گذشته به استقبال این موضوع رفتند و با قرار دادن تصویر گزینه‌های مختلف از انتخاب محبوب‌ترین‌های استقلال در برنامه شب گذشته نود خبر دادند. قرار گرفتن برخی چهره‌هایی که در سال‌های گذشته، بازیکن استقلال بودند و این روز‌ها با قهر باشگاه را ترک کرده ‌و علیه سرمربی تیم موضع گرفته بودند، البته بر حاشیه‌های این نظرسنجی افزود.

اما در روز پایانی برگزاری مسابقه برنامه، اتفاق عجیبی در ترکیب آرا رخ داد. در حالی‌که رونامه‌های ورزشی روز گذشته با توجه به وضعیت آرا، رحمتی را در کنار برهانی و جباری، ‌سه گزینه نهایی مسابقه پیامکی معرفی کرده بودند، ‌یک‌باره آرای مهدی رحمتی از ۱۵‌ درصد به ۸‌ درصد تغییر پیدا کرد. تا پیش از این، مهدی رحمتی با ۱۵‌ درصد آرا صدرنشین بود و آرش برهانی با ۱۴‌ درصد، مجتبی جباری با ۱۳‌ درصد و جواد زرینچه با ۱۲‌درصد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند، ولی به یک‌باره آرای رحمتی از ۱۵ به ۸ تغییر کرد و سرانجام برهانی، جباری و زرینچه به عنوان سه گزینه نهایی به دور بعدی این مسابقه راه پیدا کنند.

گویا در آخرین روز نظرسنجی سایت نود، یکی از مسوولان باشگاه استقلال با مسوولان برنامه نود تماس می‌گیرد و می‌گوید، رحمتی از یک ربات برای رای دادن استفاده کرده و به این ترتیب، ده یا یازده هزار رای به حساب خود واریز نموده است. این ادعا با بررسی مسوولان برنامه نود تایید ‌و مشخص می‌شود ‌آرای رحمتی واقعی نیست و به این ترتیب مجموعه رای‌هایی که از جمعه به حساب او واریز شده بود، از حسابش کسر می‌شود و به این ترتیب او از صدر جدول محبوب‌ترین‌ها به پایین سقوط می‌کند.

عادل فردوسی‌پور هم شب گذشته در ابتدای برنامه، بدون اشاره به نام رحمتی اعلام کرد که ربات‌های هکر در نتایج نظرسنجی روز گذشته سایت برنامه نود اختلال ایجاد کرده بودند که این مشکل برطرف شد.

البته این مساله ‌هنوز معلوم نیست که ‌رحمتی خودش از ربات هکر استفاده کرده بود یا ‌این اتفاق از جای دیگری آب می‌خورد و شاید دروازه‌بان سابق استقلال در جریان آن نیست و این ترفندی برای تخریب دروازه‌بان سابق استقلال است؛ اما هر چه ‌بود، او که از مغضوبان سرمربی استقلال است، قرار بود در لیست نهایی محبوب‌ترین‌های استقلال باشد که این امر محقق نشد.

پیام فرهاد مجیدی پس از انتخاب به عنوان محبوب‌ترین بازیکن استقلال

ستاره پیشین تیم فوتبال استقلال که به عنوان محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر آبی‌ها انتخاب شده است برای هواداران استقلال پیامی منتشر کرد.

majidi

به گزارش مهر، «فرهاد مجیدی» که دوشنبه شب در برنامه ٩٠ از سوی هواداران استقلال با کسب بیشترین آرا به عنوان محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر این تیم برگزیده شد در صفحه شخصی خود در اینستاگرام پیامی را منتشر کرده است که متن آن را در عکس زیر مشاهده می‌فرمایید.

مایکل جردن به باشگاه میلیاردرها پیوست

بسکتبالیست افسانه‎ای آمریکا به جمع میلیاردرهایی چون «بیل گیتس» و «وارن بافِت» پیوست.

به گزارش مهر، بیست و نهمین فهرست سالیانه فوربس روز دوشنبه اعلام شد و «مایکل جردن» در جمع میلیاردرها قرار گرفت.

در فهرست جدید، «مارک زوکربرگ»، مالک فیسبوک نیز در جمع بیست میلیاردر برتر جهان قرار گرفته است. جردن هم برای نخستین بار خود را در جمع ثروتمندانی می‎بیند که در راس آنها «بیل گیتس» قرار دارد.

سرمایه خالص گیتس از هفتاد و شش میلیارد دلار سال قبل به  دو میلیارد و هفتاد و نه هزار دلار در تازه‌ترین فهرست افزایش پیدا کرده است. برای شانزدهمین سال پیاپی است که بنیانگذار مایکروسافت به عنوان پول‌دارترین فرد جهان معرفی می‌شود.

jordan

«کارلوس اسلیم ئلو»، غول مخابراتی مکزیکی، با هفتاد و هفت میلیارد و یک‌صد میلیون دلار در جای‌گاه دوم قرار دارد.

بر پایه گزارش سی ان ان، «آمانسیو اورتگا» اسپانیایی، با شصت و چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار در جای‌گاه سوم قرار دارد.

در تازه‌ترین فهرست فوربس، جردن ۵٢ ساله با یک میلیارد دلار در رده هزار و هفت‌صد و چهل و یکم جهان قرار دارد.

آمریکا با پانصد و سی و شش میلیاردر، بالاترین تعداد را در میان میلیاردرهای جهان به خود اختصاص داده است. چین با دویست و سیزده میلیاردر، آلمان با صد و سه میلیاردر و هند با نود میلیاردر در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,