Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در جنگ علیه داعش

«تفنگدار دریایی سابق بریتانیا که همراه کردها می‌جنگید در قامیشلی کشته شد»

2015 March 04

خبر / رادیو کوچه

 

«نیروهای مدافع خلق» اعلام کردند که یک تفنگدار دریایی سابق بریتانیا که در کنار نیروهای کرد علیه گروه دولت اسلامی «داعش» می‌جنگید کشته شده است.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز چهارشنبه چهارم فوریه، ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، او اولین بریتانیایی است که به همراه کردها، در جنگ علیه نیروهای داعش کشته می‌شود.

بنابه این گزارش، یگان‌های مدافع خلق کرد «ی پ گ» از او به عنوان «کونستاندینوس اریک اسکرفیلد» که اهل «بارنزلی» بود نام برده است.

یک فعال بریتانیایی هوادار کردها گفته است که او به درخواست کردها، خانواده «اسکلرفیلد» را از مرگ او آگاه کرده است.

براساس این گزارش، وزارت خارجه بریتانیا گفته است که از گزارش‌های مربوط به مرگ یک بریتانیایی در مناطق کردنشین سوریه آگاه است.

erik

بنابه این گزارش، «ی پ گ» گفته است که این «شهید دواطلب» اهل بریتانیا در ناحیه‌ای در غرب شهر قامیشلی در روز دوشنبه کشته شد.

یکی از فرماندهان کرد گفته است که درگیری‌ها علیه داعش در ناحیه قامیشلی که شهروند بریتانیایی در آن‌جا کشته شده، ادامه دارد.

«گانی ییلدیز» خبرنگار «بی‌بی‌سی» می‌گوید که «ی پ گ» از خانواده آقای «اسکرفیلد» پرسیده که آیا می‌تواند او را «به عنوان یک شهید» در کردستان سوریه دفن کند.

این شبکه خبری در گزارش خود آورده است که، «بی‌بی‌سی» دریافته که حدود ۱۰۰ داوطلب غربی – از جمله شماری بریتانیایی – به عنوان بخشی از نیروی ۳۰ هزار نفره کردها می‌جنگند.

تصور می‌شود بیش از ۵۰۰ بریتانیایی هم برای پیوستن به داعش به سوریه رفته باشند.

«فرانک گاردنر» خبرنگار «بی‌بی‌سی» در امور امنیتی می‌گوید که موضع دولت بریتانیا می‌تواند اتهام استاندارد دوگانه را به دنبال داشته باشد، او گفته است که اگر بریتانیایی‌ها به سوریه بروند و مظنون به جنگیدن در کنار داعش باشند احتمالن در فرودگاه هیترو دستگیر خواهند شد اما به نظر می‌رسد که اگر در سوی دیگر میدان بجنگند سکوت خواهد شد.

پیش از این نیز یک شهروند خارجی دیگر با نام «اشلی جانسون» که اهل کشور استرالیا بود و به همراه کردها علیه داعش می‌جنگید در شنگال کشته شد.

بیشتر بخوانید

امیر قبادی اهل مشهد اولین ایرانی غیرکرد در کوبانی کشته شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,