Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«مظلومی: قهرمانی‌ها از یاد مردم می‌روند اما عدد ۴ از یاد پرسپولیسی‌ها نه»

2015 March 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مظلومی: قهرمانی‌ها از یاد مردم می‌روند اما عدد ۴ از یاد پرسپولیسی‌ها نه

«پرویز مظلومی» می‌گوید جباری، تیموریان، ساموئل و.. را نداشت ولی هیچ‌گاه بهانه نیاورد!

پرویز مظلومی می‌گوید در یکی دو روز گذشته خبرنگاران زیادی با تلفن همراهش تماس گرفته‌اند. او مدام سوال می‌کند: «داستان چیست؟» اما مظلومی به خوبی می‌داند نامش در دعوای آقای «فتح‌اله‌زاده» و «امیر قلعه‌نویی» به میان آمده است. مدیرعامل سابق استقلال در یکی از مصاحبه‌هایش گفت، مظلومی به دلیل قهرمانی در جام‌حذفی و ۴ برد متوالی در دربی هم‌راه با حجازی یکی از بهترین مربیان تاریخ استقلال است. مظلومی اما می‌گوید: من را وارد دعوای این دوستان نکنید…

مصاحبه آقای فتح‌اله‌زاده را خواندید؟

خواهش می‌کنم من را وارد دعوای این دوستان نکنید.

او شما و «ناصر حجازی» را بهترین مربی تاریخ استقلال دانسته است.

mazlomi

آقای فتح‌اله‌زاده لطف دارد. ایشان هم یکی از بزرگ‌ترین مدیران تاریخ استقلال هستند. قهرمانی‌های زیادی برای باشگاه به دست آورده. البته دیگر مدیران هم زحمت کشیده‌اند ولی نباید زحمات علی فتح‌اله‌زاده را نادیده گرفت. مدیران دیگر از جمله اولیایی، آشتیانی، افشارزاده و… هم همیشه برای استقلال زحمت کشیده‌اند و من احترام زیادی برایشان قایل هستم. علی فتح‌اله‌زاده هم واقعن برای استقلال کار کرده، کارهایی که فراموش نشدنی نیست. دوستان این را یادشان باشد.

آقای فتح‌اله‌زاده گفتند که شما با قهرمانی حذفی و ۴ بردی که هم‌راه با استقلال داشتید، بهترین مربی تاریخ باشگاه هستید.

به هر حال ما یک عددی درست کردیم که جوابگوی پرسپولیسی‌ها باشد. من نقش کوچکی در شکل گیری این عدد داشتم. این موفقیت متعلق به تمام ارکان باشگاه استقلال بود. معمولن باخت‌ها را فقط گردن سرمربی می‌اندازند و این ۴ برد هم به اسم ما تمام شد. خوشحالم که در زمان مدیریت فتح‌اله‌زاده این بردها را به دست آوردیم. من از همه بازیکنان و همکارانم که باعث شدند عدد ۴ به وجود بیاید، تشکر می‌کنم. کسی نمی‌تواند ۴ را از تاریخ فوتبال ایران پاک کند.

پیشنهاد چند‌صد هزار دلاری آذربایجانی‌ها به تکواندوکاران ایرانی

مسوولان ورزش آذربایجان که قبلن دو کشتی‌گیر ایران را به تابعیت این کشور درآورده بودند، این‌بار سراغ تکواندوکاران آمده‌اند. این درخواست‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که پیشنهاد مالی سنگینی از سوی آذری‌ها به ملی‌پوشان ایرانی می‌شود که در اغلب مواقع بیش از چند‌صد هزار دلار است که با قبول تابعیت به ورزشکاران داده می‌شود.

به گزارش مهر، تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و بسیاری از تکواندوکاران که استحقاق و توانایی پوشیدن هوگوی تیم‌ملی را دارند به دلایل مختلف از جمله شکست در رقابت‌های انتخابی راهی به ترکیب اصلی تیم‌ملی پیدا نمی‌کنند.

tekwando

سال‌های قبل شاهد خروج برخی از همین تکواندوکاران از کشور و رفتن به کشورهای اروپایی بودیم که داود اطمینانی، میثم رفیعی و… از جمله نفراتی بودند که راهی قاره سبز شدند. در این بین اطمینانی برای تیم‌ملی انگلستان در مسابقات مختلف از جمله قهرمانی جهان به میدان رفت.

قبل از بازی‌های آسیایی اینچئون «احمد محمدی» تکواندوکار ملی‌پوشی که باید برای حضور در ترکیب اصلی با «یوسف کرمی» در وزن هفتم مبارزه انتخابی برگزار می‌کرد به یک‌باره اردوی تیم‌ملی را ترک کرد و به اروپا رفت. در همان زمان مسوولان فدراسیون عنوان کردند که محمدی برای ادامه تحصیل راهی بلژیک شده است.

اما خبرهای رسیده از حضور این تکواندوکار در آذربایجان و رایزنی با مسوولان این کشور حکایت دارد. ضمن این‌که در کنار این تکواندوکار برخی دیگر از تکواندوکاران نیز در تلاش برای طی کردن راه کشتی‌گیران هستند و به زودی نام آنها مشخص خواهد شد. نفراتی که اتفاقن از آنها به عنوان آینده‌های تکواندو ایران نام‌برده می‌شود.

پیروزی پرسپولیس بر ازبک‌ها بعد از هفده سال

تیم پرسپولیس با پیروزی مقابل بنیادکار در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا برای اولین‌بار مقابل تیمی از ازبکستان برنده از زمین خارج شد.

perspolis

به گزارش خبرآنلاین، از روز ٧ اسفند ١٣٧۶ که پرسپولیس در طرابلس لبنان با «نوف باخور» ازبکستان در جام باشگاه‌های آسیا رو‌به‌رو شد تا امروز هیچ بردی برای سرخ‌پوشان مقابل تیم‌های ازبک رقم نخورده بود. پرسپولیس در ۵ بازی قبلی مقابل تیم‌های ازبکستانی ٢ تساوی و ٣ باخت به دست آورده بود و در ششمین بازی بالاخره طلسم هفده ساله شکسته شد و اولین پیروزی قرمزها مقابل ازبک‌ها ثبت شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. محمد
    1

    من نمیدونم فاز این اس دق لالیا چیه و این چهار رو از کجا آوردند.