Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«بعد از ٧ سال کفاشیان از فدراسیون فوتبال رفتنی شد»

2015 March 06

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بعد از ٧ سال کفاشیان از فدراسیون فوتبال رفتنی شد

حالا که ترکیب نامزدهای انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص ‌و نایب‌رییسی کفاشیان هم محرز شده است، به نظر می‌رسد ‌در روزهای خیلی نزدیک، شاهد خداحافظی یکی از سرسخت‌ترین و عجیب‌ترین مدیران ورزشی کشور با صندلی‌ ریاستش باشیم.

سرانجام با معرفی نامزدهای پست‌های کلیدی کنفدراسیون فوتبال آسیا، نایب‌رییسی «علی کفاشیان» در این مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیر فوتبال آسیا مشخص ‌گشت و به این ترتیب، گمانه‌زنی‌ها در خصوص رفتن علی کفاشیان از فدراسیون فوتبال به واقعیت نزدیک و نزدیک‌تر شد.

به گزارش «تابناک»، سرانجام امروز کاندیداهای پست‌های کلیدی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص ‌و علی کفاشیان با حمایت کشورهای منطقه مرکزی، تنها کاندیدای این منطقه معرفی شد تا نایب‌رییسی او در انتخابات پیش‌‌روی در اردیبهشت‌‌ مسجل شود و او در کنار پنج نایب‌رییس دیگر و نیز «شیخ سلمان» بحرینی در بالا‌ترین سطح تصمیم‌گیری AFC قرار بگیرند.

kafashian

پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا‌ برای انتخابات پست نایب‌رییسی به پنج منطقه تقسیم می‌شد؛ اما در انتخابات پیش‌روی، منطقه مرکزی به مناطق پنج‌گانه اضافه شد و ایران با توجه به نفوذ بالاتری که نسبت به سایر کشورهای این منطقه داشت با هماهنگی همه کشورهای عضو، کاندیدای پست نایب‌رییسی منطقه مرکزی در انتخابات پیش‌رو معرفی شد و سرانجام در اردیبهشت‌ماه، علی کفاشیان در یک انتخابات بدون رقیب به آرزویش می‌‎رسد و یکی از کرسی‌های مهم کنفدراسیون فوتبال آسیا را تصاحب خواهد کرد. این البته اتفاق مثبتی است و فوتبال کشور ایران بعد از سال‌ها، بار دیگر صاحب یک کرسی مهم و تاثیرگذار بین‌المللی خواهد شد؛ کرسی که چندی پیش با شاه‌کار کفاشیان و «علی‌آبادی» از دست رفته بود.

اما این مساله علاوه بر این یک پیام دیگر هم دارد و آن این‌که به احتمال فراوان، فوتبال ایران از اردیبهشت‌ماه به بعد یک رییس دیگر ‌در راس خود خواهد دید و سرانجام علی‌کفاشیان ساختمان سئول را ترک خواهد کرد. علی کفاشیان در سال‌های حضورش در فدراسیون فوتبال منتقدان فراوانی داشت و افکار عمومی هم بعد از عمل‌کرد ضعیف این فدراسیون در مقایسه با دو رییس قبلی‌اش، بار‌ها خواستار برکناری او شده بودند. اما علی کفاشیان در همه این سال‌ها بی‌توجه به منتقدان، افکار عمومی و رسانه‌ها با دیپلماسی لبخند کارش را پیش برد، ولی تغییر دولت و در ادامه آن وزارت ورزش، موجب شد تا موقعیت علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال متزلزل شود.

تبادل فوتبالیست بین ایران و ژاپن بدون احتساب سهمیه انجام می‌شود

در قراردادی جدید بین لیگ‌های ایران و ژاپن مقرر شد بازیکنان دو کشور بدون احتساب سهمیه برای هم‌دیگر بازی کنند.

japon

به گزارش فارس، «مهدی تاج» رییس سازمان لیگ در مراسم رونمایی از سامانه شصت نود از عقد قراردادی جدید با لیگ فوتبال ژاپن خبر داد و عنوان کرد در قرارداد جدیدی که با لیگ ژاپن امضا کرده‌ایم و در راستای خواهر‌خواندگی امضا شده است مقرر شد بازیکنان ژاپنی در تیم‌های لیگ‌برتر ایرانی بدون آن‌که جزو ۴ سهمیه خارجی محسوب شوند برای ما بازی کنند و بازیکنان ایرانی هم بدون آن‌که سهمیه بازیکنان خارجی محسوب شوند می‌توانند در لیگ ژاپن به میدان بروند. این اتفاق در راستای قرارداد خواهر‌خواندگی دو کشور انجام می‌شود.

پارکور چه ورزشی است

پارکور ورزشی است که برای اولین‌‌بار در فرانسه با هدف اولیه حرکات سریع جهت انجام کارهای اورژانسی ایجاد شد، اما به ‌سرعت به ورزشی محبوب در بین نوجوانان و جوانان تبدیل شد و در سایر کشورها از‌ جمله ایران رواج یافت.

به گزارش ایسنا، این ورزش شامل حرکات فیزیکی خاصی می‌شود که نیازمند انعطاف‌پذیری زیاد و حالت‌های غیر‌‌معمول بدن دارد. هدف اصلی این ورزش عبور از موانع سخت با حرکات پرشی مختلف مانند پریدن از سقف خانه‌ها، پل‌ها، ایستگاه‌های قطار و مترو است.

در پارک‌های مختلف با فضاهای مناسب برای این ورزش، می‌توان افرادی را دید که مشغول تمرین این ورزش هستند. با توجه به‌ نوع حرکات و پرش‌های انجام ‌شده در پارکور، این ورزش موقعیت‌های خطرناک فراوانی را برای ورزشکاران ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث آسیب‌های ساده‌ای مانند کشش و گرفتگی عضلات تا آسیب‌های شدید مانند شکستگی استخوان‌ها، پارگی عضلات، ایجاد ضایعه نخاعی و حتا مرگ شود.

parkor

رعایت‌ کردن نکاتی توسط ورزشکاران باعث کاهش میزان آسیب‌ها می‌شود. شایع‌ترین آسیبی که در ‌این ورزش رخ ‌می‌دهد آسیب مفاصل زانو است که شامل پارگی رباط‌های صلیبی و مینیسک‌ها است.

انجام این ورزش برای کسانی‌که آسیب‌های قدیمی در زانو دارند مناسب نیست. قبل از شروع ورزش رعایت نکاتی مانند گرم‌کردن و ورزش‌های کششی برای گروه‌های مختلف عضلات از جمله عضلات پشت ساق و ران ضروری است.

تمرین فرود آمدن نرم قبل‌ از شروع پارکور ضروری است زیرا باعث کاهش فشار وارده بر مفاصل اندام تحتانی می‌شود.

پارکور سطح بالایی از هیجان را در جوانان و نوجوانان ایجاد می‌کند و لذا علاقه‌مندی این رده‌‌سنی نسبت به انجام این ورزش رو به افزایش است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,