Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
محمدجواد ظریف خبر داد

«احتمال پذیرش محدودیت ١٠ ساله در برنامه اتمی ایران»

2015 March 06

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران از احتمال پذیرش محدودیت‌های ۱۰ ساله در فعالیت‌های هسته‌ای این کشور از سوی تهران خبر داد.

«محمد جواد ظریف»٬ روز پنج‌شنبه پنجم مارس در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» از پذیرش احتمال توقف ۱۰ ساله برخی از بخش‌های برنامه‌ی هسته‌ای‌ ایران خبر داد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در این مصاحبه از بیان جزییات در این رابطه خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، خبرنگار «سی‌ان‌ان»، خانم «کریستین امانپور»، در رابطه با اظهارات اخیر باراک اوباما مبنی بر لزوم توقف ۱۰ ساله برخی از فعالیت‌های حساس هسته‌ای ایران از آقای «ظریف» سوال کرد که وی در پاسخ گفت: «بستگی دارد که این موضوع را چگونه تعریف کنید، اگر توافقی صورت بگیرد، ما آماده‌ایم که برخی محدودیت‌های مشخص برای یک بازه زمانی معین را قبول کنیم، اما من نمی‌خواهم جزییات مذاکرات را در رسانه‌ها مطرح کنم».

atomi

پیش از این «باراک اوباما» رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «رویترز» گفته بود که ایران باید برای حداقل ده سال، پایبندی خود را به توقف فعالیت اتمی‌اش به صورتی قابل تصدیق اعلام کند، تا امکان رسیدن به موافقت‌نامه جامع بر سر پرونده اتمی این کشور وجود داشته باشد.

ایران و گروه ۵+١ شامل آمریکا٬ فرانسه٬ بریتانیا٬ چین٬ روسیه٬ و آلمان در تلاش‌ هستند که تا پایان ماه مارس به چارچوب سیاسی توافق دست یابند و در نهایت تا پایان ماه ژوئن به توافق جامع نهایی هسته‌ای برسند.

مطالب مرتبط

با پذیرش محدودیت ١٠ ساله از سوی ایران، امکان توافق اتمی وجود دارد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,