Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
خبرهای ورزشی

«واکنش بلاتر به نامه فعالان مدنی، خانم‌ها را به ورزشگاه‌ها راه دهید»

2015 March 07

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

واکنش بلاتر به نامه فعالان مدنی، خانم‌ها را به ورزشگاه‌ها راه دهید

رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، از ایران درخواست کرده ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها را بردارد و این واکنش در جواب نامه‌ای می‌باشد که چندی پیش فعالان مدنی ایران برای وی ارسال کرده بودند.

به گزارش مهر، «سپ بلاتر» در گفت‌و‌گو با هفته‌نامه فیفا گفته است: یک ممنوعیت کلی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها هم‌چنان در ایران اعمال می‌شود. این نمی‌تواند ادامه داشته باشد.

طبق اعلام فیفا، بیش از سی میلیون زن و دختر در دویست و نه کشور عضو فیفا فوتبال بازی می‌کنند و 14 درصد از از آنها جوان هستند. سال گذشته فیفا به زنان مسلمان اجازه داد تا با روسری در میدان حاضر شوند.

این در حالی است که تیم‌های ملی فوتبال بانوان ایران سال‌هاست در سطح آسیا و میادین بین‌المللی فعالیت می‌کنند و محدودیتی برای حضور در مسابقات ندارند.

blater

بلاتر که برای پنجمین دوره است ریاست فیفا را بر عهده دارد، گفت: پتانسیل توسعه فوتبال زنان از هر چیز دیگر این رشته بزرگ‌تر است و این موقعیت که بر موانع اجتماعی فائق آید حتا پر‌اهمیت‌تر است. فوتبال نقشی کلیدی در خصوص برابری زنان بازی می‎کند. ایران باید در ورزشگاه‌ها را بر روی میلیون‌ها دختر و زن باز کند.

رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال در حالی چنین اظهار‌نظری کرده است که فدراسیون فوتبال ایران خواستار میزبانی جام ملت‌های ٢٠١٩ در آسیا شده و قرار است به زودی از میان ایران و امارات یکی به عنوان میزبان این دوره از مسابقات انتخاب و معرفی شود.

چنین واکنشی از سوی بلاتر آینده خوبی را برای فوتبال ایران نمایان نمی‌کند، زیرا وی می‌تواند به دلیل همین موضوع فوتبال ایران را تعلیق کند و از سوی دیگر مسوولان سیاسی و مذهبی ایران برایشان قطعن مردم و طرفداران فوتبال و این رشته ورزشی به اندازه سیاست مهم نمی‌باشد.

کمک ١۵٠ میلیونی کریمی به کودکان سرطانی

«علی کریمی» از جمله چهره‌های ورزشی است که همواره در امور خیر‌خواهانه پیش‌قدم بوده و اخیرن نیز تلاش ویژه‌ای برای سر‌و‌سامان دادن به کودکان مبتلا به سرطان انجام داده است.

alikarimi

به گزارش راد نیوز، جادوگر سرشناس فوتبال ایران که به تازگی محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس نیز انتخاب شده در اقدامی ارزشمند، مبلغی حدود صد و پنجاه میلیون تومان برای کودکان سرطانی اختصاص داده است. البته این اولین باری نیست که کریمی در امور نیکوکارانه مشارکت می‌کند. این ستاره فوتبال به طور مرتب به پرورشگاه‌ها سرمی‌زند و به این قبیل اقدامات شهره است. البته علی کریمی به شدت از رسانه‌ای شدن کارهای خیر‌خواهانه‌اش بیزار است و علاقه‌ای به این موضوع ندارد.

واکنش وکیل قلعه‌نویی به تبرئه شدن نکونام

وکیل سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تا این لحظه هیچ ابلاغی به من یا موکلم در رابطه با تبرئه شدن «جواد نکونام» داده نشده است.

ghalenaoi

«حمید توسلی» در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شایعه تبرئه شدن جواد نکونام پس از شکایت «امیر قلعه‌نویی» اظهار داشت: حکم پرونده ابتدا باید به شاکی و وکیل آن ابلاغ شود نه به متهم. تا این لحظه هیچ ابلاغی به من یا موکلم نشده است.

وی با تاکید بر این‌که «طبق آیین‌نامه ابلاغ حکم منع تعقیب باید به شاکی داده شود»، افزود: اصل خبر مبهم است. فردا (شنبه) به دادسرا مراجعه می‌کنم تا بار دیگر پرونده را مورد بررسی قرار دهم. اگر فرض هم کنیم که این خبر صحت داشته باشد، حکم قطعی نیست و به آن اعتراض خواهیم کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,