Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
از سوی دادگستری آمريکا

«بررسی اتهام فساد مالی علیه سناتور رابرت منندز»

2015 March 07

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در حال تدارک مقدمات برای ایراد اتهام فساد مالی علیه «رابرت منندز»، سناتور دمکرات از ایالت نیوجرسی، است.

شبکه تلویزیونی «سی ان ان» روز جمعه ششم مارس گزارش داده است که افراد مطلع از پرونده سناتور «منندز» به این شبکه گفته‌اند: «اتهامات علیه «رابرت منندز» بر روی ارتباط او با «سالمون ملگن»، یکی از حامیان مالی این سناتور متمرکز است.»

سناتور «منندز» از اعضای بلندپایه حزب دمکرات است که در کمیته روابط خارجی سنا عضویت دارد و از طراحان طرح اخیر برای بازبینی توافق هسته‌ای ایران توسط کنگره است.

پیش از این نیز برخی رسانه‌های خبری گزارش‌هایی را منتشر کرده بودند حاکی از آن بود که «سالمون ملگن» سفرهای پر هزینه‌ای را برای رابرت منندز ترتیب داده و در عوض از حمایت این سناتور دمکرات برخوردار شده است.

menendez

تلویزیون «سی ان ان» همچنین گزارش داده است که اریک هولدر، دادستان کل آمریکا، به دادستان‌ها برای ایراد اتهام علیه این سناتور دمکرات چراغ سبز نشان داده است و احتمال دارد در هفته جاری این اتهامات اعلام خواهند شد.

در همین رابطه خبرگزاری «رویترز» به نقل از دو منبع پلیس آمریکا گزارش داده است که «اف‌بی‌ای» تحقیقات گسترده‌ای در خصوص فساد مالی سناتور رابرت منندز انجام داده و تحقیقات در آستانه تکمیل شدن است.

در این زمینه، «تریشیا انرایت»، مدیر روابط عمومی دفتر «رابرت منندز»، گفته است: «همان‌طور که پیش از این هم اعلام کردیم، کلیه اقدامات سناتور مبنای قانونی داشته و درسته بوده‌اند و اسناد و مدارک این مساله را در نهایت تایید خواهند کرد.»

سناتور «رابرت منندز» که به مدت ۱۴ سال در مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت، یک آمریکایی کوبایی‌تبار است و یکی از سیاستمداران مطرح اسپانیایی زبان در آمریکا است که در سال ۲۰۱۲ توانست برای بار دوم در انتخابات سنا پیروز شود.

بیشتر بخوانید

حمایت سناتورهای آمریکایی از تحریم‌های بیشتر علیه ایران

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,