Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
از سوی هیات داوران

«معرفی نامزدهای نهمین دوره جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران»

2015 March 08

خبر / رادیو کوچه

 

دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران»، نامزدهای نهمین دوره خود را معرفی کرد.

هیات داوران نهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران»، پس از بررسی مجموعه شعرهای انتشار یافته در سال ۱۳۹۲ در مرحله پایانی، چهار مجموعه را به‌عنوان نامزد دریافت تندیس این جایزه معرفی کرد.

بنابه گزارشی که روز شنبه شانزدهم اسفند ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، به ترتیب حروف الفبا، حامد ابراهیم‌پور با مجموعه‌ «براندویی که عرق‌گیر خیس پوشیده»، زنده‌یاد «غلام‌رضا بروسان» با مجموعه‌ی «در آب‌ها دری باز شد»، لیلا صادقی با مجموعه‌ی «گریز از مرکز» و شهاب مقربین با مجموعه‌ی «کسی به در کوبید»، به‌عنوان نامزدهای انتخاب کتاب سال شعر در این دوره معرفی شده‌اند.

همچنین در این بخش، علاوه بر انتخاب برگزیده‌ای از میان چهار مجموعه یادشده، یک مجموعه شعر نیز از میان سایر شرکت‌کنندگان و راه‌یافتگان به مرحله‌ی پایانی، تقدیر خواهد شد.

71-copy-1

بنابه این گزارش، هیات داوران بخش کتاب سال نهمین دوره جایزه شعر خبرنگاران را «علی‌رضا بهرامی»، «حسن گوهرپور»، «محمدحسین مدل»، «پونه ندائی» و «محمد ولی‌زاده»، تشکیل داده‌اند.

نامزد‌ها و هیات داوران بخش ویژه جایزه، شامل شاعران بدون کتاب منتشرشده در ایران، متعاقبن در روزهای آینده معرفی خواهند شد.

همچنین همان‌گونه که پیش‌تر اعلام شده است، عنوان یک عمر دستاورد شعری این جایزه در دوره‌ نهم به «هوشنگ ابتهاج» اعطا خواهد شد.

مرحوم «غلام‌رضا بروسان» که جزو نامزدهای این دوره جایزه معرفی شده است، پیش‌تر دو بار دیگر در این جایزه شرکت داشته که یک‌بار در دوره‌ نخست، جایزه شعر خبرنگاران را از آن خود کرده است. «علی‌رضا طبایی»، «الیاس علوی»، «حافظ موسوی»، «نرگس بره‌مند»، «رویا زرین»، «بکتاش آبتین» و «فریاد شیری»، منتخبان دوره‌های دیگر این جایزه بوده‌اند.

مطالب مرتبط

نامزدهای جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران معرفی شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,