Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در یک پیام صوتی اعلام شد

«گروه شبه‌نظامی اسلام‌گرای بوکوحرام با رهبر داعش بیعت کرد»

2015 March 08

خبر / رادیو کوچه

 

گروه شبه‌نظامی اسلام گرای «بوکوحرام» با انتشار یک پیام صوتی در اینترنت اعلام کرد که با گروه دولت اسلامی «داعش» که در بخش‌هایی از عراق و سوریه خلافت اسلامی اعلام کرده است، بیعت می‌کند.

در فایل صوتی که روز شنبه هفتم مارس در یک حساب کاربری توییتر به اشتراک گذاشته شد و احتمال آن می‌رود با صدای «ابوبکر شکائو»، رهبر بوکوحرام ضبط شده باشد، او با اعلام وفاداری به «ابوبکر البغدادی»، می‌گوید که بیعت خود را با خلیفه اعلام و در همه شرایط از او تبعیت می کنیم.

«ابوبکر البغدادی» رهبر گروه دولت اسلامی، داعش، که خود را خلیفه مسلمانان جهان می‌خواند برای پیروانش با عنوان «خلیفه ابراهیم» شناخته می‌شود.

22

بوکوحرام از شش سال پیش با اقدامات خشونت‌آمیز خود قصد ایجاد یک حکومت اسلامی در شمال نیجریه را دارد که در ماه‌های اخیر فعالیت‌های نظامی این گروه به کشورهای همسایه نیجریه از جمله کامرون و نیجر هم سرایت کرده است.

حملات بمب‌گذاری بوکو حرام تاکنون هزاران کشته برجای گذاشته و نقاطی از شهر ابوجا پایتخت نیجریه نیز هدف این گروه قرار گرفته است.

علاوه بر بوکوحرام، در کمتر از چهار ماه پیش یعنی در نوامبر سال گذشته میلادی، گزارش شد که گروه‌هایی از مصر، لیبی، الجزایر، یمن و عربستان سعودی با ابوبکر بغدادی، رهبر داعش بیعت کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ایلیا
    1

    خداهمه شونونابود کنه