Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
بنابه حکم آیت‌اله خامنه‌ای

«با کناره‌گیری احمدی مقدم، حسین اشتری فرمانده پلیس ایران شد»

2015 March 09

خبر / رادیو کوچه

 

«اسماعیل احمدی مقدم» ، فرمانده نیروی انتظامی ایران ، روز دوشنبه هجدهم اسفند ماه از مقام خود کناره‌گیری کرد تا «حسین اشتری» با حکم آیت‌اله «خامنه‌ای» به مدت ٣ سال فرماندهی ناجا را به عهده بگیرد.

بنابه گزارش خبرگزاری «فارس»، «حسین اشتری» که از سال گذشته جانشین فرمانده نیروی انتظامی و پیش از آن هم رییس پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی بود با حکم رهبر جمهوری اسلامی برای مدت سه سال به عنوان فرمانده نیروی انتظامی منصوب شده است.

«اسماعیل احمدی مقدم» در سال ۱۹۸۴ به سمت فرمانده ناجا منصوب شد و به دستور آیت‌اله «خامنه‌ای» حکم او چند بار تمدید شد. در سال ۱۹۹۱ آمریکا احمدی مقدم را به دلیل نقض حقوق بشر در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

ashtari-moghadam

آقای «احمدی مقدم»، امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ماه در دومین روز از همایش روسای پلیس راهنمایی و رانندگی ایران خطاب به حضار گفت سال گذشته از آیت‌اله خامنه ای خواسته بوده فرد دیگری را برای فرماندهی نیروی انتظامی منصوب کند.

به گزارش رسانه‌های ایران، سردار سرتیپ «حسین اشتری» که اکنون به جای «احمدی مقدم» فرماندهی نیروی انتظامی ایران را به عهده گرفته است، از فرماندهان جنگ ایران و عراق بوده است.

آیت‌اله «خامنه‌ای» که فرمانده کل قوای مسلح در ایران است در حکم آقای «اشتری» نوشته این انتصاب «بنا به پیشنهاد وزیر محترم کشور و جانشین فرمانده کل قوا در امور نیروی انتظامی» انجام می‌شود.

پس از سلسله حوادث مربوط به اسیدپاشی به خانم‌ها در اصفهان، آقای «اشتری» با «دستور ویژه» فرمانده وقت پلیس برای بررسی وضعیت مامور شد و به اصفهان سفر کرد اما با گذشت ماه‌ها از این واقعه، سرنوشت پرونده اسیدپاشی روشن نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,