Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
عملیات پیشمرگ‌های کرد علیه داعش

«پیشروی نیروهای پیشمرگه کردستان در اطراف کرکوک»

2015 March 10

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای پیشمرک کردستان صبح روز دوشنبه نهم مارس، عملیات گسترده‌ای را از محورهای جنوب و جنوب غربی کرکوک برای  عقب راندن شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی «داعش» از اطراف شهر کرکوک آغاز کردند.

بنابه گزارش بخش کردی رادیو «صدای آمریکا» در این عملیات، بیشتر مناطقی را که نیروهای پیشمرگه قصد آزادسازی آن را داشتند، به تصرف خود درآوادند و فرمانده‌های پیشمرگ می‌گویند اما قصد نداردند که به سمت شهرک حویجه پیشروی کنند.

گزارشگر خبرگزاری «رویترز» نیز که به خط مقدم عملیات نیروهای پیشمرکه کردستان رفته گزارش داده است که نیروهای پیشمرگ کرد در حال گلوله‌باران مواضع داعش هستند و در چند جبهه در غرب این شهر پیشروی‌هایی داشته‌اند.

peshmerga

در همین رابطه تلویزیون «روداو» در اقلیم کردستان گزارش داده است، در این عملیات که با حمایت حملات هوایی نیروهای ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا در حال انجام است، نیروهای کرد توانسته‌اند از آغاز عملیات امروز صبح (دوشنبه) بیش از ٢٠ کیلومتر از سمت جنوب کرکوک پیشروی کنند.

همچنین شبکه خبری «روداو» به نقل از فرماندهان کرد گزارش داده است که این عملیات بدون مقاومت جدی از سوی نیروهای داعش در حال انجام است.

خبرنگار «بی‌بی‌سی» در منطقه نیز در این زمینه گزارش داده است، آسیب‌پذیر بودن این شهر نفت‌خیز در برابر حملات داعش و اهمیت حفظ آن برای کردها باعث شده که عملیات تازه برای عقب راندن داعش از اطراف آن آغاز شود.

عملیات کرکوک در حالی شروع شده که در جبهه‌ای دیگر نیروهای ارتش عراق با همراهی شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در حال تلاش برای پس گرفتن شهر تکریت (در ۱۴۰ کیلومتری شمال بغداد) از شبه‌نظامیان داعش هستند.

بیشتر بخوانید

یکی از فرماندهان بلند پایه پیشمرگه کردستان در کرکوک کشته شد

نیروهای پیشمرگه کردستان محاصره کوهستان شنگال را شکستند

نیروهای پیشمرگه کردستان شهر زممار را از داعش بازپس گرفتند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,