Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
سرپرست هلال احمر آمل

«پانزده کوهنورد آلمانی در دماوند ناپدید شدند»

2015 March 10

خبر / رادیو کوچه

 

«جمشید نیک‌زاد»، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل از مفقود شدن ١۵ کوهنورد آلمانی در روز دوشنبه هجدهم اسفند ماه در ارتفاعات قله دماوند خبر داد.

بنابه گزارش، خبرگزاری «مهر»، «جمشید نیک‌زاد» در این رابطه گفته است: یک تور ۱۵ نفره کوهنوردی از کشور آلمان روز دوشنبه به همراه دو راهنما ایرانی به سمت بخش لاریجان شهرستان آمل آمدند تا به قله دماوند صعود کنند.

براساس این گزارش وی تصریح کرده است: «شامگاه دوشنبه راهنماهای ایرانی این گروه از جمعیت هلال احمر شهرستان آمل درخواست کمک کردند و علت رخ دادن این حادثه برف وکولاک شدید در ارتفاعات دماوند پیش‌بینی می‌شود.»

kohnaward

این مسئول با بیان این‌که پس از اطلاع جمعیت هلال احمر شهرستان آمل دو اکیب به ارتفاعات دماوند اعزام شدند، افزوده است: با وجود بارش برف و سردی هوا اکیپ های امدادی جمعیت هلال احمر در جستجو پیدا کردن این کوهنوردان هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل خاطرنشان کرده است: هم اکنون یک اکیپ پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند تا به جستجو این ۱۵کوهنور آلمانی سرعت ببخشند.

تنها ساعاتی پس از اعلام این خبر، خبرگزاری دولتی ایران «ایرنا» به نقل از سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، گزارش داد که هر ١۵ گردشگر آلمانی و سه راهنما و راننده ایرانی که روز دوشنبه در راه صعود به ارتفاعات قله دماوند گرفتار برف وکولاک شدید شده بودند، با تلاش سه گروه امدادی جمعیت هلال احمر آمل نجات یافتند.

قله دماوند به عنوان بام ایران در محدوده شهرستان آمل واقع شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,