Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در شهر الباب سوریه

«نزدیک به ٣٠ زندانی کرد از زندان داعش فرار کردند»

2015 March 10

خبر / رادیو کوچه

 

گروه «دیدبان حقوق بشر سوریه» که یک مقر آن در لندن است، تایید کرده است که ٩۵ نفر از زندانیان داعش در شمال سوریه موفق به فرار شدند، که ٣٠ نفر از آن‌ها مبارزان کرد هستند.

گروه «دیدبان حقوق بشر سوریه» که تحولات جنگ داخلی سوریه را دنبال می‌کند، روز سه‌شنبه دهم مارس اعلام کرده است که این زندان در شهر «الباب» در استان حلب در شمال سوریه قرار دارد.

به گزارش این سازمان حقوق‌بشری، زندانیانی که فرار کرده‌اند غیرنظامیان سوری، گردان‌هایی از شبه‌نظامیان اسلامی مخالف گروه داعش و مبارزان کرد هستند که در جریان جنگ داخلی سوریه زندانی شده‌اند.

شهر الباب در حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب مرز ترکیه در سوریه قرار داد. بر اساس گزارش‌های محلی، شبه‌نظامیان دولت اسلامی در سطح شهر الباب و مناطق خارج شهر به دنبال این زندانیان می‌گردند. نیروهای داعش همچنین با بلندگو در سطح شهر تبلیغ می‌کنند که شهروندان زندانیان را به آن‌ها تحویل دهند.

daesh

وب‌سایت بخش کردی رادیو «صدای آمریکا» نیز روز سه‌شنبه دهم مارس در گزارشی می‌گوید ١٠ نفر از اعضای خارجی داعش که قصد فرار از دست این گروه را داشتند، شکست خوردند و در درگیری که میان آن‌ها و نیروهای داعش به وقوع پیوسته، ۵ نفرشان کشته و ۵ نفر دیگر آن‌ها دستگیر شده‌اند.

بخش کردی رادیو «صدای آمریکا» در گزارش خود به نقل از دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه گزارش داده است که این رویداد روز شنبه گذشته در شهر الباب در شمال شرقی حلب اتفاق افتاده که ١٠ نفر از اعضای خارجی داعش قصد داشتن با فرار از دست این گروه خود را به ترکیه برسانند و از آن‌جا نیز به کشورهای خود برگردند.

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه پیش‌بینی کرده است، که احتمال دارد این ۵ نفر هم همانند ١٢٠ نفر دیگر اعضای این سازمان که پیش‌تر قصد فرار داشته‌اند، اعدام شده باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,