Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
گزارش ورزشی

«احتمال جادوگری در فوتبال ایران به یقین نزدیک شد»

2015 March 11

گزارش / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اتفاقی که ١۶ اسفند روی‌داد و تا امروز و کمتر از ۴٨ ساعت از وقوع آن در فضای سایبری و رسانه‌ای ایران مسایلی طرح شده که حواشی عجیبی را رقم زده است.

به گزارش پارسینه؛ این روزها بعد از مدت‌ها باز هم در فوتبال ایران اخبار داغی مبنی بر جادو و جادوگری مطرح شده که حساسیت مسوولان ارشد ورزش را برای این موضوع طلب می‌کند.

رشته ورزشی فوتبال در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای در سطح دنیا داشته به طوری‌که این رشته پرطرف‌دار به دلیل جابه‌جایی مقادیر هنگفت پول، ارز، دلار و یورو به صنعت غیر‌قابل رقابتی تبدیل شده است.

هر چند فوتبال ایران در قیاس با پیشرفت‌هایی که در دنیا شاهد هستیم، حرکت لاک‌پشتی را به لحاظ حرفه‌ای شدن دارد، اما اتفاقات و حواشی که در ایران در کنار فوتبال رقم می‌خورد در بسیاری از موارد در دنیا بی‌نظیر و شاه‌کار به نظر می‌آید.

pashamadan

هدف از نگارش این گزارش، اتفاقی است که از روز شنبه ١۶ اسفند تا امروز و کمتر از ۴٨ ساعت از وقوع آن در فضای سایبری و رسانه‌ای ایران طرح شده که حواشی عجیبی را رقم زده است.

درگیری مدیر‌عامل یکی از باشگاه با عوامل برگزاری مسابقه، تهدید با چاقو و درگیری، قضایایی است که روز شنبه اتفاق افتاده و باعث شده تا این موضوع در دستور کار رییس و اعضای کمیته نظارت، ارزشیابی و صیانت از لیگ فدراسیون فوتبال قرار بگیرد.

البته منشا این درگیری‌ها رفتارهایی بود که مدیرعامل یکی از باشگاه‌ها انجام داده و این شائبه در ذهن اهالی فوتبال متصور شده که جادو و جادوگری در سطح مختلف فوتبال ایران هنوز وجود دارد و اتفاقاتی که در سال‌های گذشته به بهانه وجود جادو در فوتبال کشور مطرح شده بود دوباره قوت گرفته است.

در این زمینه سراغ مدیرعامل باشگاه پاس همدان رفتیم تا با وی در مورد صحت و سقم این موضوع صحبت کنیم. وی در این ارتباط گفت: شرایط فوتبال ایران در حال گذر از مرحله آماتوری به حرفه‌ای شدن است و این موضوع باعث شده تا برای رسیدن به شرایط ایده‌آل هر کاری انجام بشود.

«بهرام یدی» افزود: کم شدن تعداد تیم‌های دسته اولی و برگزاری یک گروهی آن از سال آینده باعث شده تا تیم‌های امسال با وسواس بیشتری به دنبال نتیجه باشند و در کمتر مسابقه‌ای شاهد ارایه یک بازی زیبا و تماشاگر‌پسند هستیم.

bahramyadi

وی اضافه کرد: استرس این‌که چه تیمی به لیگ‌برتر صعود کند و تیم‌ها از سقوط به دسته پایین‌تر واهمه دارند، باعث شده تا وضعیت فوتبال ایران در سطح لیگ یک به خوبی پیش نرود.

مدیرعامل باشگاه پاس همدان یادآور شد: شرایطی که پاس امسال در جدول پیدا کرده و به دست آورده ما را بر آن داشته تا از بروز هر گونه حواشی و اتفاقی خودداری کنیم.

وی تصریح کرد: در یکی از بازی‌های لیگ دسته یک مدیرعامل جوان یکی از باشگاه‌ها با ورود به زمین و رفتن به چهار طرف زمین با چیزی که در دست داشت مشغول زمزمه بود و در یک اتفاق جالب دروازه‌بان تیم با زانو زدن در برابر مدیرعامل خود بعد از چند دقیقه خواندن و زمزمه وی از جا بلند شد و به گرم کردن خودش پرداخت.

مدیرعامل باشگاه پاس همدان ادامه داد: این اتفاقات در همدان باعث شد تا روی این موضوع حساس شویم، اما به لحاظ شرایط حساسی که تیم دارد اصلن موضوع رسانه‌ای نشد، اما اتفاقات روز شنبه ما را روی این اتفاق حساس کرد که مستندات آن در اختیار خبرنگار ورزشی فارس گذاشته شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، مبنی بر این‌که در فوتبال ایران جادوگری وجود دارد یا خیر خاطرنشان کرد: اصلن نمی‌شود این موضوع را تایید یا تکذیب کرد، اما اگر هم موضوعی نباشد عکس‌العمل‌های برخی‌ها در فوتبال ایران شائبه‌برانگیز است.

pas

یدی بیان کرد: توکل به خدا و توسل به قرآن مجید و اهل‌بیت در ورزش پهلوانی و جوان‌مردی ما ایرانیان ریشه دارد اما این موضوع نباید باعث شود تا لطمه به اعتقادات مردم زده شود.

وی اظهار کرد: ما هم قبل از همه بازی‌ها در رختکن به ائمه توسل می‌کنیم، آیت‌الکرسی می‌خوانیم و همه اعضای تیم هم‌قسم از زیر قرآن به داخل زمین می‌روند، اما ظاهرن برخی در این زمینه کارهای غیرمنطقی انجام می‌دهند.

بنا‌بر اعلام فارس، این تمام موضوع نبود. با بررسی که از اعضای تیم الوند شد، آنها هم در رقابت‌ها لیگ دسته دوم با اتفاقات غیر‌متعارفی مواجه بودند که به دلیل نداشتن مستندات از بازگو کردن آن خود‌داری می‌شود.

با اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر در لیگ دسته یک پیش آمده و شرایط رقابتی که در گروه دوم جام آزادگان شاهد آن هستیم، امیدواریم مسوولان سازمان لیگ فوتبال ایران برای جلوگیری از هر گونه اتفاقات غیرفوتبالی و ناجوان‌مردانه اقدام لازم را انجام دهند.

پنج هفته تا پایان لیگ آزادگان باقی مانده تا چهره سه تیم صعود کننده به لیگ‌برتر مشخص شود و این حساسیت‌ها باعث شده تا تیم‌ها با وسواس بیشتر به دنبال کسب امتیاز و نتیجه باشند و برای صعود و عدم سقوط تلاش کنند.

با این اتفاقات باید منتظر شد تا مسوولان فدراسیون فوتبال برای این موضوع تصمیم ویژه‌ای بگیرند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,