Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
جانشین ستاد کل نیروهای مسلح

«احتمال قطع یارانه مشمولان غایب سربازی»

2015 March 11

خبر / رادیو کوچه

 

«موسا کمالی» جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، توضیحاتی را درخصوص جزییات بهره‌مندی دانشجویان انصرافی و سربازان فراری از معافیت ریالی، احتمال قطع یارانه مشمولان غایب، میزان تحصیلات ثبت‌نام کنندگان برای طرح جریمه ریالی و… را تشریح کرد.

سردار «موسا کمالی» روز چهارشنبه بیستم اسفند ماه در گفت‌وگوی با خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، درباره آخرین وضعیت طرح جریمه ریالی مشمولان غایب و تعداد ثبت‌نام کنندگان در آن اظهار کرده است: همان‌طور که اعلام شد، مهلت ثبت‌نام برای بهره‌مندی از این طرح تا پایان وقت اداری اسفندماه امسال تمدید شده است.

وی درباره وضعیت بهره‌مندی دانشجویان انصرافی، ترک تحصیل‌کرده، اخراجی و… از این قانون گفته است، هر دانشجویی که تحصیل را ترک کنند، تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی‌شان به عنوان تاریخ آغاز غیبت محاسبه خواهد شد.

kamali

«کمالی» درباره مدرک تحصیلی ثبت‌نام‌کنندگان در اجرای این طرح گفته است: «تا به این لحظه برابر آمارهایی که ما اختیار داریم ۵ درصد از ثبت‌نام کنندگان بی‌سواد هستد، ۶٧ درصد زیر دیپلم، ٢٨ درصد دارای مدرک دیپلم و ۴ درصد دارای مدرک فوق‌دیپلم هستند. همچنین ٣ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان نیز دارای مدرک لیسانس هستند و کمتر از یک درصد از آنان دارای مدارک فوق‌لیسانس یا بالاتر را دارند.»

وی با بیان اینکه تاکنون برابر اطلاعات ما، بیش از ٢۵٠ هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، گفته است: بعد از سال ٩۴، ثبت‌نام متوقف خواهد شد و مراحل رسیدگی به وضعیت افراد، دریافت وجه و صدور کارت آغاز می‌شود.

وی درباره محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای مشمولان غایب نیز گفته است: «محدودیت‌هایی مانند عدم اجازه کسب وام، عدم صدور گواهینامه، عدم اجازه برای اشتغال در شرکت‌های دولتی و خصوصی و… برای این افراد در نظر گرفته شده اما ما به دنبال این هستیم تا با هماهنگی با نهادهای مسوول و در صورت تطبیق با قانون، یارانه این دسته از مشمولان غایب نیز قطع شود.»

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: به عنوان مثال ما آماری داریم که یک مشمول غایب دارای ۴ یا ۵ فرزند است اما تکلیف سربازی خود را مشخص نکرده و از پول بیت‌المال نیز استفاده می‌کند بنابراین اگر قانون اجازه دهد و چنین چیزی وجود داشته باشد، امکان قطع یارانه مشمولان غایب نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط

حذف یارانه پردرآمدها مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. سعید
    1

    می کشتنشون راحت تر بود. در واقع از تمام فعالیت های اجتماعی و انسانی به جز نفس کشیدن محروم شون کردید…..