Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
برای یک سال دیگر

«تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران از سوی باراک اوباما»

2015 March 12

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما» رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا طی ارسال یاداشتی به کنگره آن کشور، تحریم‌های موجود علیه تهران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز پنج‌شنبه بیست و یکم اسفند ماه، گزارش داده است، «باراک اوباما»، روز چهارشنبه در یادداشتی به کنگره نوشت: «اقدامات مشخص و سیاست‌های دولت ایران همچنان تهدیدی غیرعادی و جدی برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا است؛ بنابراین بر اساس بخش ٢٠٢ قانون فوریت‌های ملی من تحریم‌های موجود علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید می‌کنم.»

obama

بنابه این گزارش، وی همچنین بر اهمیت مذاکرات بین ایران و گروه پنج به اضافه یک (آمریکا، روسیه، فرانسه، چین، انگلیس و آلمان ) تاکید کرد.

تمدید تحریم‌ها علیه ایران از سوی رییس جمهوری آمریکا در حالی صورت گرفته که «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پیش از این تاکید کرده بود که همه تحریم‌ها باید پیش از هرگونه توافق هسته‌ای لغو شود.

بنا به گزارش «ایسنا»، «محمدجواد ظریف» درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ١+۵، گفته بود که تحریم‌های اقتصادی غرب باید به جای تدریجی به صورت کامل لغو شود. لغو تدریجی تحریم‌ها نمی‌تواند چندان برای اعتمادسازی سازنده و کارساز باشد. ما موضع کاملن روشنی در این باره داریم که باید تحریم‌ها برداشته شود.

بیشتر بخوانید

توافق اتمی ایران با اوباما برای همیشه ارزش نخواهد داشت

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,