Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
با صدور بیانیه‌ای

«محمدعلی کلی قهرمان سابق بوکس جهان خواستار آزادی جیسون رضاییان شد»

2015 March 13

خبر / رادیو کوچه

 

«محمدعلی کلی»، قهرمان سابق بوکس جهان، از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته است، «جیسون رضاییان»، روزنامه‌نگار آمریکایی – ایرانی را که از تابستان گذشته در بازداشت به سر می‌برد، آزاد کنند.

«محمدعلی» در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه دوازدهم مارس در اختیار رسانه‌های خبری آمریکا قرار گرفته، با حمایت از تلاش‌هایی که برای آزادی جیسون رضاییان صورت می‌گیرد گفته است: امید فراوان دارم که دولت و قوه قضاییه ایران انشا‌اله به بازداشت طولانی مدت «جیسون رضاییان»، روزنامه‌نگار، خاتمه داده و به او امکان دهند به تمامی گزینه‌های حقوقی دسترسی داشته باشد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری آمریکا قهرمان سابق مشت‌زنی جهان، در بیانیه خود، آقای «رضائیان» را «مرد صلح و ایمانی راستین» نام نهاده که «فداکاری واحترامش به مردم ایران در کارش آشکار است».

klai

«محمدعلی» کلی همچنین افزوده است که «جیسون رضاییان» در زمان تصدی ریاست دفتر روزنامه واشنگتن پست در تهران استعداد نویسندگی و آگاهی کامل خود از ایران را به کار گرفت تا جهانیان را در جریان اخبار مربوط به مردم و فرهنگ ایران قرار دهند.

کلی قهرمان سابق مشت‌زنی جهان که از او به عنوان یکی از اسطوره‌های ورزشی قرن بیستم نام برده می‌شود، بیانیه خود را «به نام الله، رحمان و رحیم» آغاز کرده و می‌گوید متاسف است که نمی‌توانم شخصن برای نشان دادن حمایتش در محل حضور داشته باشد، اما دعا می‌کند که «ان‌شاءالله» گفته‌هایش بتواند به تلاش‌ها برای آزادی «جیسون رضاییان» کمک کند.

«جیسون رضاییان»، خبرنگار واشنگتن پست، که تابعیت دوگانه ایرانی و آمریکایی دارد، مرداد ماه سال جاری به همراه سه نفر دیگر از جمله همسرش، یگانه صالحی که او نیز روزنامه‌نگار است، بازداشت شد. دیگر بازداشتی‌ها بعدتر آزاد شدند اما آقای «رضاییان» از آن موقع تاکنون در بازداشت به سر برده است.

مطالب مرتبط

رسایی خواستار پخش اعترافات جیسون رضاییان از تلویزیون دولتی ایران شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,