Saturday, 18 July 2015
14 June 2021
به دلیل نقض تحریم‌های ایران

«موافقت کومرس بانک آلمان با پرداخت یک‌ونیم میلیارد دلار جریمه به آمریکا»

2015 March 13

خبر / رادیو کوچه

 

کومرس بانک آلمان که متهم بود مقررات مربوط به تحریم‌های ایران را نقض کرده، پذیرفته است که برای نقض تحریم‌های آمریکا علیه کشورهایی نظیر ایران و سودان، جریمه‌ای یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلاری به ایالات متحده آمریکا بپردازد.

بنابه گزارش «آسوشیتدپرس»، بنا به توافقی که روز پنج‌شنبه دوازدهم مارس، میان مقام‌های آمریکایی و کومرس بانک آلمان صورت گرفت این بانک آلمانی، با پرداخت جریمه یک میلیارد و ۴۵٠ میلیون دلاری ، به صورت موقت، از تعقیب قضایی وزارت دادگستری آمریکا مصون می‌ماند.

comerzbank

کومرس بانک آلمان با پذیرفتن مسئولیت تخلف‌های انجام شده وعده داده است که با به کارگیری قوانینی سخت از تکرار آن جلوگیری کند.

این بانک متهم بوده است که در سیستم مالی آمریکا، دانسته، به نقل و انتقال پول برای افرادی دست زده است که در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داشتند. این روند دست‌کم از سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ میلادی ادامه داشته است. بخشی از این نقل و انتقال از طریق پنهان کردن اطلاعات مبالغ واریزی انجام شده است.

اتهام‌های مقام‌های آمریکایی شخص خاصی را در بر نگرفته است، اما گفته شده پنج تن از مدیران این بانک که مقر اصلی آن در فرانکفورت است از کار کنار گذاشته شده‌اند. از جمله این افراد یکی از مقام‌های عالی‌رتبه پیشین بانک در دفتر آن در نیویورک است.

بیشتر بخوانید

احتمال مجازات مدنی و کیفری آمریکا علیه کومرس بانک آلمان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,