Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
به دستور البغدادی

«داعش قاضی‌القضات دادگاه شرع خود را سر برید»

2015 March 13

خبر / رادیو کوچه

 

«ابو جعفر حطاب»، قاضی القضات گروه دولت اسلامی، محکوم و سر بریده شد. بنا به گزارش‌های رسیده صدور احکام سخت‌گیرانه و افراطی علیه مخالفان و اسرای جنگی دلیل این اقدام بوده است.

وب‌سایت «دویچه‌وله» آلمان روز جمعه سیزدهم مارس به نقل از نشریه آلمانی اشپیگل اتهام قاضی حطاب زیاده‌روی و اغراق در صدور احکام علیه مخالفان بوده است.

بنابه این گزارش، به نظر می‌رسد که تعصب و سرسختی وی در قضاوت حتا برای ابوبکر بغدادی رهبر گروه دولت اسلامی هم بیش از حد بوده است. این قاضی تکفیر را هم اغراق آمیز بکار می‌گرفت و تفسیر می‌کرد.

daesh

تارنمای «اشپیگل آنلاین» روز پنج‌شنبه درباره این قاضی نوشت که وی تا کنون بسیاری از افراد را به مرگ محکوم کرده بود. ابوجعفر حطاب به گروه تروریستی «انصار الشریعه» در تونس تعلق داشت. بعدها وی به عنوان قاضی عالی دادگاه شرع گروه «دولت اسلامی» فعالیت کرد و بر مبنای قوانین خلافت اسلامی حکم صادر ‌کرد.

«ابو جعفر حطاب» قاضی عالی دادگاه شرع و رهبر «هیات شرع» گروه «دولت اسلامی» به صورت رسمی، «ایمن الظواهری» رهبر القاعده را هم تکفیر کرد. «حطاب» مغز متفکر و صحنه‌گردان «هیات شرع» به حساب می‌آمد

قاضی ارشد دولت اسلامی به صورت اغراق آمیز اعلام کرده بود کسی که کافر را مرتد اعلام نکند خود کافر است. وی «ایمن الظواهری»، رییس گروه تروریستی القاعده را به این دلیل مرتد اعلام کرد‌ ، چرا که به گفته حطاب وی شیعیان را به اندازه کافی دشمن تلقی نمی‌کند. اما او با احکام اغراق آمیز خود سرانجام خشم سران گروه دولت اسلامی را هم برانگیخت.

تارنمای روزنامه «المونیتور» هم در این رابطه نوشته است دستگیری «حطاب قاضی القضات» گروه دولت اسلامی و هم‌فکران او را در چند هفته اخیر بوده است. هنوز مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار دیگر دستگیر شدگان است.

مطالب مرتبط با داعش در رادیو کوچه را از اینجا دنبال کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,