Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«منصوریان: خود قلعه‌نویی سرمربی‌گری استقلال را به من پیشنهاد داد»

2015 March 13

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

منصوریان: خود قلعه‌نویی سرمربیگری استقلال را به من پیشنهاد داد

«علی‌رضا منصوریان» روز جمعه مهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود. او در ابتدا یک‌بار دیگر از این گفت که چرا کلاه آبی سرش گذاشته بود و چرا پس از گل‌زنی شاگردانش به استقلال خوشحالی نکرد: من دیروز سرمربی نفت بودم و البته کاپیتان سال‌های نه چندان دور استقلال. احترام هواداران استقلال برای من واجب بود و به خاطر آنها خوشحالی نکردم.

به گزارش خبرآنلاین، او در پاسخ به این سوال که آقای «قلعه‌نویی» گفته بود اگر نفتی‌ها «بیرانوند» را نداشتند با اختلاف دو گل شکست‌شان می‌دادیم این واکنش را نشان داد: ما از شروع بازی، همه چیز را کنترل کردیم. به خصوص در نیمه اول. اما موقعیت‌های استقلال بیشتر بود. این طبیعی است که وقتی یک تیم گل می‌خورد حمله کند. اگر به جای استقلال ما گل می‌خوردیم ما هم فشار می‌آوردیم و گلر آنها بهترین بازیکن میدان می‌شد. بچه‌های من در این مسابقه می‌دانستند که از بازی چه چیزی می‌خواهند. در این مسابقه «محسن فروزان» هم دو تا تک به تک عالی را گرفت. یکی ضربه «غلامرضا رضایی» و دیگری هم ضربه پادوانی را.

mansorian

منصوریان درباره این‌که چرا پادوانی ضربه پنالتی را از دست داد هم گفت: او در ١٠ ماه گذشته بهترین پنالتی‌زن ما بوده است. پادوانی به سبک برزیلی‌ها پنالتی می‌زند. آنها تا آخرین لحظه صبر می‌کنند تا حرکت دروازه‌بان را دنبال کنند. البته قبول دارم که او طوری پنالتی می‌زند که سکته‌آور است.

آیا تیم نفت قهرمان لیگ‌برتر می‌شود؟ سرمربی این تیم در این مورد توضیح می‌دهد: اگر درباره جام‌حذفی سوال کنید باید بگویم که حریف ما ذوب‌آهن است و «یحیی گل‌محمدی».اما در لیگ‌برتر شرایط فرق می‌کند. شش تیم می‌جنگند که قهرمان شوند و شش تیم هم می‌جنگند که سقوط نکنند. پیروزی در بازی دیروز قهرمانی ما را تضمین نمی‌کند.

منصوریان در پایان حرف‌هایش گفت: شما درباره نیمکت استقلال از من سوال پرسیده بودید. به نظرم دارد فضایی ایجاد می‌شود که بین من و امیر قلعه‌نویی زاویه ایجاد کنند. من در کنفرانس خبری‌ام هم گفتم که قلعه‌نویی رکورد خوبی در لیگ‌برتر دارد. این هم طبیعی است که به هر پیشکسوت استقلال یا پرسپولیس نیمکت این دو تیم را پیشنهاد کنید آن را قبول نکند. من و قلعه‌نویی دوست هستیم و من با ایشان ارتباط دارم. در طول فصل هم بارها با هم حرف زده‌ایم. قلعه‌نویی خودش سرمربیگری استقلال را به من پیشنهاد داد. حرف من این است که برای رسیدن به نیمکت یک تیم حتمن نباید آدم‌ها با هم دشمن باشند. فضای بین من و قلعه‌نویی فضایی دوستانه است، اما عده‌ای تلاش می‌کنند تا این فضا را از بین ببرند. اصلن شاید من هیچ‌وقت این شانس را نداشته باشم که روی نیمکت استقلال بنشینم. فکر می‌کنم رسیدن به رکورد این مرد رویایی خواهد بود.

٢۵ فروردین زمان معرفی حریفان ایران در مقدماتی جام‌جهانی

خطر بازی با استرالیا در مرحله گروهی اول انتخابی جام‌جهانی از سر تیم گذشته بود، اما هنوز احتمال هم‌گروهی با عراق، عربستان، عمان یا قطر برای ایران وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین، در این مرحله از مسابقات چهل تیم آسیایی در ٨ گروه ۵ تیمی قرار می‌گیرند. ٨ تیم اول گروه‌ها و ۴ تیم از بین بهترین تیم‌های رده دوم (در مجموع ١٢ تیم) راهی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ٢٠١٨ می‌شوند و علاوه بر این، حضور خود در جام ملت‌های ٢٠١٩ آسیا را نیز قطعی می‌کنند.

سیدبندی تیم‌های آسیایی در این مرحله بر اساس رتبه آنها در رنکینگ ماه آوریل ٢٠١۵ فیفا خواهد بود. بر اساس آخرین فهرست اعلامی رنکینگ تیم‌ها در آسیا، بعد از ایران که تیم اول قاره است، تیم‌های ژاپن، استرالیا، کره‌جونبی، امارات، چین و عمان در رده‌های بعدی هستند و تیم‌های معمولن خطرناکی چون عربستان، بحرین و قطر دیگر تیم‌های آسیایی هستند که احتمال هم‌گروهی‌شان با ایران وجود دارد.

t-m

اگر چه ممکن است در ماه آینده میلادی تغییراتی در این رنکینگ اتفاق بیفتد، اما شاید تنها تیم‌هایی چون عمان جایشان را به عراق در ٨ تیم سر‌گروه بدهند و بعید است تیم‌هایی مثل عربستان بتوانند دوباره به جمع سر‌گروه‌ها برگردند. با این حساب ایران آن‌طور که «کارلوس کی‌روش» واهمه داشت با تیم‌هایی مثل استرالیا هم‌گروه نمی‌شود، اگر چه همیشه تیم‌هایی مثل عراق و عربستان یا قطر هم برای ایران هم‌راه با دشواری بوده‌اند. اگر این سه تیم در گروه ایران در مرحله اول قرار نگیرند، می‌توان امید داشت شاگردان کارلوس کی‌روش در گروهی به راحتی بازی‌های محلی بیفتد و از گروهش به دور نهایی مسابقات انتخابی صعود کند جایی که ٨ تیم برتر گروه‌ها و ۴ تیمی که بیشترین امتیاز را میان تیم‌های دوم گروه‌های‌شان گرفته باشند در دو گروه ۶ تیمی برای رسیدن به جام‌جهانی با یک‌دیگر رقابت می‌کنند.

دوازده تیمی که با رسیدن به این مرحله جواز صعود مستقیم به جام ملت‌های آسیای ٢٠١٩ امارات را هم کسب می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: