Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
شیوه جدید برای حمایت از پلیس

«ریس شورای ولایتی هرات: برای بهبود وضعیت امنیتی تشویق راه حل است»

2015 March 18

نقیبه بارکزی / رادیو کوچه / بخش افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شورای ولایتی هرات  از ولایات غربی افغانستان بهبود وضعیت امنیتی این ولایت در ٢ ماه اخیر را نتیجه تشویق و حمایت مردم از نیروهای امنیت عنوان کرده است.

رییس شورای ولایتی ولایت هرات می‌گوید: ارزیابی‌های آنان به عنوان نماینده گان مردم از کارکرد نیروهای امنیتی مخصوصن پولیس نشان دهنده کارکرد خوب و بهبود وضعیت امنیتی در هرات است.

«کامران علیزایی» رییس شورای ولایتی هرات همچنان تاکید کرد که در حال حاضر خبری از ترور، اختطاف و بد امنی‌های ۵ ماه گذشته در این ولایت نیست.

2

وی افزود: از آغاز فعالیت «مجید روزی» به عنوان فرمانده فرماندهی پولیس هرات، ٨ تن آدم‌ربا، ١۵ قاچاقبر مواد مخدر، ٢١ سارق، ۶ قاتل و ٢ فرد تروریست توسط پولیس بازداشت گردیده که تغییرات مثبتی را در وضع امنیتی رونما کرده است.

به گفته علیزایی در این مدت یک فرمانده مشهور طالبان به نام قاری سمیع کشته و همچنان چندین میل سلاح مختلف النوع از ولایت هرات کشف و بیش‌تر از ده حلقه ماین نیز خنثی گردیده است.

وی افزود در این مدت دو ماه همچنان بیشتر از ١۵٠٠ عراده موترسایکل بدون اسناد از سطح شهر نیز جمع آوردی گردیده است.

«عیزایی» همچنان کارکردهای اخیر نیروهای امنیتی را مورد قبول مردم دانست.

او می‌گوید: شمار زیادی از مردم رضایت شان را نسبت به وضعیت امنیتی که فعلن در هرات حاکم است ابراز داشته و کشت‌زنی‌های فرمانده و سایر نیروهای پولیس در سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت را قابل تقدیر گفتند.

kabul

آگاهان امور سیاسی هم از بهبود وضعیت امنیتی درهرات سخن می‌گویند.

«رفیق شهیر» یک تن از آگاهان امور سیاسی در غرب افغانستان می‌گوید: قطع حمایت پاکستان از تروریستان و مخالفان دولت افغانستان، همکاری بیش‌تر مردم با نیروهای امنیتی و تغییر و تبدیلی‌های مقام‌های امنیتی در سطح ولایت و ولسوالی‌های ١۵ گانه هرات از برجسته‌ترین دلایل رونما شدن بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت است.

پس از تغییر و تبدیلی بیش از ٣٠ مقام از سوی رییس جمهور اشرف غنی به منظور بهبود اوضاع امنیتی هرات این برای اولین بار است که شورای ولایتی هرات کارکرد نیروهای امنیتی مخصوصن پولیس را برای تامین امنیت مثبت ارزیابی کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd4628001 clomiphene citrate furosemide 40 mg