Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
همزمان با مذاکرات اتمی

«تاکید آژانس دفاع موشکی آمریکا بر تهدید موشکی از سوی ایران و کره شمالی»

2015 March 19

خبر / رادیو کوچه

 

آژانس دفاع موشکی آمریکا ضمن تاکید بر «تهدید موشکی فزاینده» از سوی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی، اعلام کرد که ایران کار بر روی «موشک‌های پیچیده‌تر» را گسترش داده است.

در این رابطه «جیمز سایرینگ»، مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا، ، اعلام کرد که دو کشور ایران و کره شمالی می‌توانند «در یک سال پیش رو» به توانایی پرتاب موشک‌های بالیستیک قاره‌پیما دست یابند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از مدیر آژانس دفاع موشکی ایالات متحده آمریکا که روز چهارشنبه، هجدهم مارس در یک کمیته فرعی کنگره این کشور سخن می‌گفت، گزارش داد که کره شمالی اکنون دارای صدها موشکی است که می‌توانند به پایگاه‌های آمریکا در کره جنوبی و ژاپن برسند.

در همین زمینه دو هفته پیش نیز یک مقام عالی در ارتش ایالات متحده اعلام کرده بود که واشینگتن طرح استقرار سامانه دفاع موشکی تاد در خاورمیانه و کره جنوبی را در دست بررسی دارد.

khamenei

پیش‌تر ژنرال «وینسنت بروکز»، فرمانده یگان ارتش آمریکا در اقیانوس آرام نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تاکید کرده بود که آمریکا نیازی مبرم به استقرار سامانه موشکی تاد در این دو منطقه دارد، چرا که ایالات متحده دشمنانی در این مناطق دارد که از توانایی موشکی برخوردارند و نشان هم داده‌اند که تمایل به استفاده از آن را دارند.

جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه در سال‌های اخیر سالیانه چندین بار به آزمایش موشک‌هایی دست می‌زند که گفته می‌شود تمام آن‌ها تولید داخل کشور است، اقدامی که باعث افزایش نگرانی کشورهای عرب منطقه و همین طور کشورهای غربی شده است.

همین مسئله باعث شده است که کشورهای طرف مذاکره ایران در پرونده هسته‌ای همواره از ایران بخواهند که در همین چارچوب بابت فعالیت موشکی خود نیز توضیح دهد، که مقامات جمهوری اسلامی بارها رد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

 ایران در ارتباط با موشک‌های بالستیک با هیچ کسی مذاکره نمی‌کند

آزمایش نسل جدید موشک‌های بالستیک توسط ایران

آیت‌اله خامنه‌ای: سپاه جنگ‌افزارهای موشکی را به تولید انبوه برساند

کره شمالی دو فروند موشک بالستیک پرتاب کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,