Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
پیام نوروزی باراک اوباما

«رهبران ایران باید تضمین بدهند برنامه‌های اتمی آن کشور صلح‌آمیز است»

2015 March 20

خبر / رادیو کوچه

 

«باراک اوباما»، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، به مناسبت فرارسیدن سال نو خورشیدی و عید نوروز در یک پیام ویدیویی ضمن تبریک سال نو به مردم ایران، خطاب به رهبران ایران گفت: امسال بهترین فرصت چند دهه اخیر برای پیگیری آینده‌ای متفاوت میان دو کشور به وجود آمده است.

رییس جمهوری آمریکا، در این پیام ویدیویی که «وب‌سایت کاخ سفید» آن را منتشر کرده می‌گوید: «مذاکرات اتمی میان ایران و قدرت‌های جهانی پیشرفت‌هایی داشته اما در عین‌حال همچنان اختلافاتی نیز باقی مانده است.»

به گفته «باراک اوباما» مذاکرات طرفین پیشرفت داشته اما اختلاف‌ها همچنان باقی است و افرادی در هر دو کشور و دیگر کشورها وجود دارند که با حل دیپلماتیک این موضوع مخالفند.

obama20

آقای اوباما با اشاره به «فرصت» پیش آمده در مذاکرات اتمی با ایران تاکید کرده است: «این فرصت شاید دوباره به زودی تکرار نشود. معتقدم که ملت‌های ما موقعیتی تاریخی برای حل مسالمت آمیز این موضوع دارند، فرصتی که نباید از دست بدهیم.»

رییس جمهوری ایالات متحده در پیام نوروزی خود می‌گوید «رهبران ایران باید به جامعه جهانی تضمین دهند برنامه‌های هسته‌ای آن کشور صلح‌آمیز است.»

وی افزوده است: «اگر رهبران ایران نتوانند با توافقی منطقی موافقت کنند، ایران را در مسیر امروزی خود نگه خواهند داشت. راهی که ایران و ایرانیان را از بخش بزرگی از دنیا منزوی کرده است، دشواری‌های زیادی برای خانواده‌های ایرانی به بار آورده است و بسیاری از جوانان ایرانی را از کار و فرصت‌هایی که شایستگی آن‌ها را دارند محروم کرده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,