Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
با تشدید فعالیت بزرگترین باشگاه های فوتبال اروپا در هند

«منچستریونایتد در هند رستوران باز می کند»

2009 July 17

BBC فارسی

باشگاه منچستر یونایتد انگلستان، یکی از مهم ترین باشگاه های فوتبال جهان، اعلام کرده است در هند زنجیره ای از کافی شاپ ها را افتتاح می کند که اولین شعبه آن اواخر امسال در شهر بمبیی (مومبای)، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

باشگاه های بزرگ فوتبال انگلستان اکنون مترصدند با قدرت هر چه تمامتر فعالیت های تجاری خود را معطوف هند کنند؛ آن ها متوجه شده اند فرصت های بازاریابی زیادی در هند وجود دارد که آنها تاکنون از آن استفاده نکرده اند.

ماه گذشته یک مدرسه تربیت بازیکن فوتبال با حمایت باشگاه انگلیسی لیورپول در شهر پیون هند باز شد.

تردیدی نیست که باشگاه منچستر یونایتد محبوب ترین باشگاه فوتبال در هند است. این باشگاه با توجه به این موضوع ابراز علاقه کرده است که در این کشور فعال شود.

شاخه ای از این باشگاه که مواد خوراکی تولید و عرضه می کند، قصد دارد در شهرهای مختلف هند کافی شاپ های شیک راه اندازی کند.

شهر بمبئی، که تفریحات شبانه آن معروف است، مکان مناسبی برای افتتاح اولین کافی شاپ منچستر یونایتد است.

در این کافی شاپ ها پرده های بزرگی نصب می شود تا مشتریان بتوانند در حین خوردن و نوشیدن مواد غذایی ویدیوی مسابقات فوتبال را تماشا کنند. در این مکان ها همچنین غرفه هایی برپا می شود که لباس و سایر اجناس کادویی مربوط به بازیکنان منچستر یونایتد را می فروشد.

در هند، جایی که بازی کریکت مانند یک مذهب دنبال می شود، فوتبال با شتاب محبوبیت می یابد. در میان جوانان هند، بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو و دیوید بکهام، از قهرمانان کریکت محلی، محبوب ترشده اند.

در حالی که جنون فوتبال در میان هندی ها به طور عمده هنگام بازی های جام جهانی مشاهده می شود، رقابت های بین باشگاهی، مانند لیگ برتر انگلستان، در میان بینندگان برنامه های تلویزیونی هند، طرفدار زیادی دارد.

تخمین زده می شود که هر هفته پنجاه میلیون نفر در هند مسابقات فوتبالی را که از شبکه های تلویزیونی این کشور پخش می شود، تماشا می کنند.

باشگاه های انگلستان بر این باورند که هند با داشتن بیش از یک میلیارد نفر جمعیت، بالقوه مکانی مناسب برای جذب هواداران فوتبال و همین طور بازاریابی است.

گشایش یک مدرسه فوتبال در هند با کمک باشگاه لیورپول، تازه ترین تلاش تیم های عضو لیگ برتر انگلستان بوده است تا در یکی از بزرگترین بازارهای جهان جای پایی پیدا کنند.

اما، باب هافتون، مربی انگلیسی تیم ملی فوتبال هند، بارها گفته است که باشگاه های اروپایی بیش از هر چیز به تبلیغ منافع تجاری خود علاقه مند هستند تا گسترش و پرورش این ورزش رقابتی در هند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,