Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
با انتشار پیام‌های جداگانه

«جان کری نوروز را تبریک و درگذشت مادر روحانی را تسلیت گفت»

2015 March 20

خبر / رادیو کوچه

 

«جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار پیام‌های جداگانه‌ای عید نوروز را به کسانی که آن را جشن می‌گیرند تبریک و درگذشت مادر «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران را به وی تسلیت گفت.

وزیر خارجه آمریکا در پیام نوروزی خود گفته است: «باعث افتخار من است که به پرزیدنت اوباما بپیوندم و برای همه کسانی که نوروز را در سراسر جهان از جمله آسیا، منطقه خلیج فارس و همه کسانی که نوروز را در ایالات متحده جشن می گیرند نوروزی پر از شادی و سلامتی آرزو کنم.»

آقای «کری» در پیام خود که در بخش فارسی سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده می‌گوید: «قرن‌ها است  که میلیون‌ها نفر گرد هم آمده‌اند تا فرارسیدن نوروز را جشن بگیرند و در سنت‌هایی شرکت کنند که نشانه اعتدال بهاری به عنوان آغاز سال نو هستند.»

در پیام وزیر خارجه آمریکا همچنین آمده است: «همان‌طور که در پیام نوروزی سال گذشته‌ام گفتم، ایالات متحده و ایران زمستان‌های سختی را متحمل شده‌اند. اما اکنون، با آمدن بهار، همه ما می‌توانیم این فرصت را برای حرکت به سوی آینده‌ای بهتر در آغوش بگیریم.»

jankeri.

وی در رابطه با موضوع برنامه اتمی ایران نیز گفته است: «صمیمانه امیدوارم که اگر رهبران ایران در گفت‌وگوهای هسته‌ای جاری گزینه‌های درست را انتخاب کنند – گزینه‌های لازم – این سال جدید و این بهار نو آینده‌ای بهتر را برای ملت ایران و برای جهان رقم بزند.»

این نوروز، در حالی‌که شما بر سالی که گذشت تامل می‌کنید و به سال جدید می نگرید، باشد که روح آشتی اختلافات گذشته را بهبود بخشد و روح امید راهنمای ما به سوی رشد و فرصتی جدید باشد.

آقای «کری» در پیامی دیگر در رابطه با درگذشت مادر «حسن روحانی» گفته است: «ما عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود را به رییس جمهوری اسلامی ایران، دکتر حسن روحانی، و خانواده او، به مناسبت درگذشت مادر وی، خانم سکینه پیوندی ابراز می‌کنیم. »

وی همچنین گفته است: «چنین فقدانی خصوصن در آستانه نوروز، که به طور سنتی زمانی است که خانواده‌ها در شادی و امید گرد هم می‌آیند، دشوارتر است. ما در اندوه ایشان و برادر وی، مشاور ویژه ریاست جمهوری حسین فریدون که در مذاکرات در لوزان شرکت داشته است شریک هستیم و خانواده آن‌ها را در خاطرمان نگاه می‌داریم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,