Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
بمب‌گذاری انتحاری در جشن نوروز

«بان‌کی‌مون کشته شدن کردها در جشن نوروز در حسکه را محکوم کرد»

2015 March 21

خبر / رادیو کوچه

 

«بان‌کی‌مون»، دبیرکل سازمان ملل متحد، حمله انتحاری به مراسم برگزاری جشن نوروز کردها در شهر کردنشین حسکه در شمال شرقی سوریه را که به کشته و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، محکوم کرد.

یک بمب‌گذار انتحاری غروب روز جمعه بیستم مارس درحالی که کردها مشغول برگزاری جشن سال نو در استان حسکه بودند، خود را منفجر کرد که به کشته شدن دست کم سی و سه نفر منجر شد.

بنابه گزارش خبرگزاری «فرانسه»، «بان‌کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل روز شنبه بیست و یکم مارس، گفته است که بر اساس گزارش‌ها، انفجار دو بمب نزدیک به صد تن را کشته و زخمی کرده است.

22

بسیاری از کشته‌شدگان حمله انتحاری مراسم جشن نوروز در حسکه زنان و کودکان بودند

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، در این رابطه اعلام کرد که این حمله توسط گروه موسوم به دولت اسلامی «داعش» انجام شده و دست کم ۳۳ نفر، از جمله ۵ کودک در آن کشته شده‌اند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری کرد، دو حمله انتحاری با خودروی بمبگذاری‌شده به جشن نوروز در شهر کردنشین حسکه، در محله مفتی آن شهر، با معرفی کردن داعش به عنوان عامل این حملات، شمار تلفات را بیش از پنجاه نفر اعلام کرده‌اند که بسیاری از آنان زنان و کودکان هستند

یک سخنگوی نیروهای کرد که منطقه را تحت کنترل دارند نیز داعش را مسئول حمله معرفی کرد و گفت بیش از ۵۰ نفر در این حمله جان خود را از دست دادند.

منطقه حسکه که در شمال شرق سوریه واقع شده، از مناطق کرد نشین این کشور به شمار می‌رود که در ماه‌های اخیر صحنه درگیری شبه‌نظامیان اسلام‌گرای افراطی داعش و نیروهای کرد، به‌ویژه نیروهای مدافع خلق بوده است.

بیشتر بخوانید

داعش از گاز کلر علیه پیشمرگه‌های کرد استفاده کرده است

دو کودک به تنهایی شش ماه خود را از چشم نیروهای داعش پنهان کردند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,