Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در یک نشست مطبوعاتی

«وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد در مذاکرات اتمی با ایران پیشرفت واقعی داشته‌ایم»

2015 March 21

خبر / رادیو کوچه

 

«جان کری»، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با بیان این مطلب که در مذاکرات اتمی قدرت‌های جهانی با ایران، هنوز اختلاف‌نظرهایی باقی است و طرفین هنوز به توافق نهایی نرسیده‌اند، گفته است دور اخیر مذاکرات اتمی با ایران به پیشرفتی واقعی منجر شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه اول فروردین ماه مصادف با بیست و یکم مارس که از لوزان سوئیس عازم لندن شده تا با همتایان اروپایی خود درباره توافق هسته‌ای احتمالی با ایران تبادل نظر کند، در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: «قدرت‌های جهانی در گفت‌وگوها با ایران مواضع مشترکی دارند.»

«جان کری» در نشست مطبوعاتی خود همچنین گفته است، هرچند مسائل پیچیده‌ای در کار است، اما اکنون وقت آن رسیده که تصمیم‌های اساسی گرفته شود.

وی در عین‌حال گفت این به معنی عجله نیست بلکه مسائل دشواری که وجود دارند با گذر زمان آسان نخواهند شد.

jankeri.

پیش از این نیز «حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران گفته بود: «نقطه نظرات مشترکی به وجود آمد که می‌تواند مبنای توافق نهایی باشد، اما همچنان برخی موارد و اختلاف نظرها باقی مانده است. معتقدم حصول توافق ممکن است و چیزی وجود ندارد که قابل حل و فصل نباشد.»

در رابطه با مذاکرات اتمی ایران و گروه ۵+١ صبح امروز (شنبه) لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد کشورش به دنبال توافقی با ایران است که تضمین کند ایران به بمب اتمی دست نخواهد یافت.

به گفته «جان کری» مذاکره‌کنندگان در روزهای آینده به سوئیس بازمی‌گردند تا مشخص شود که امکان رسیدن به توافق وجود دارد یا نه.

وزیر خارجه آمریکا، با سیاسی عنوان کردن ماهیت تصمیم‌هایی که باید گرفته شوند گفت: همه ما باید در روزهای پیش رو به انتخاب‌هایی هوشمندانه دست بزنیم.

ایران و گروه کشورهای ۱+۵، شامل اعضای دایم شورای امنیت و آلمان، هفته گذشته دور دیگری از مذاکرات را انجام دادند و قرار است که گفت‌وگوها، چهارشنبه هفته جاری دوباره از سر گرفته شود.

بیشتر بخوانید

رهبران ایران باید تضمین بدهند برنامه‌های اتمی آن کشور صلح‌آمیز است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd5804623 seroquel read full article buy inderal